Commvault'un Hypervisor ve depolama ekosistemlerine yeni seçenekler

Commvault, kullanıcılarına servis sağlayaacağı yeni çözümleri ve alternatiflerini genişletiyor.

Commvault kullanıcılarına iş-kritik verileri on premise ve bulutta bütünsel, yüksek seviyede ölçeklenebilir ve uygun maliyetli bir şekilde saklama, erişim ve geri kurtarma olanağı sağlayacak olan Commvault Data Platform’daki yenilikleri duyurdu. Commvault Data Platform’daki bu son yenilikler, platformun değerini, müşteriler, iş ortakları ve üçüncü parti yazılım geliştiriciler için daha büyük bir uygulama ve yazılım ekosistemi yelpazesine kadar genişletirken, müşterinin seçimine daha fazla olanak tanıyor, üreticiye bağımlığın kaldırılmasına yardım ediyor ve veri taşınabilirliğinin artmasını sağlıyor. 

Kullanıcılara, klasik, sanal ve buluttan oluşan tüm altyapıda verileri ve iş yüklerini yönetmeleri için fazladan esneklik sağlamyan Commvault, müşterilerin şimdi hypervisor’lar yelpazesinin tümünde verileri ve iş yüklerini koruyup yönetebileceklerini duyurdu. Örneğin, müşteriler şimdi Commvault Data Platform’u kullanarak – bir çözüm yoluyla -- VMWare, HyperV, Zen, Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV) ve Nutanix Acropolis’deki verileri ve iş yüklerini koruyabilirler. Ayrıca bu iş yükleri, hypervisor’lardan Microsoft Azure ve Amazon AWS gibi herkese açık bulut tedarikçilerine taşınırlarken de korunabilirler.

Şirket ayrıca, veri ve iş yükleri için on-premise VMWare ve HyperV çözümlerinden doğrudan Microsoft Azure ve şimdi AWS Cloud ortamlarına geçiş seçenekleri sağlayan yenilikleri de duyurdu. Dahası, Commvault Data Platform’daki yenilikler, AWS bulut ortamlarında üretilip orada barındırılan veriler için yeni yedekleme ve kurtarma seçeneklerine de izin veriyor. AWS ortamlarında komple iş yükünün dosya seviyesinde korunması (doğal Amazon Machine Image (AMI) desteği) ve kurtarılması, bütün bulut ortamları için ’in-guest’ koruma seçenekleri içeren Commvault ürünlerini daha da geliştiriyor.

ESG’den yönetici analist Jason Buffington “Çoğu organizasyonun sanallaştırma yolculuğu, çoğu için kaçınılmaz ve temel hızlandırıcı olan birleşik/hyperconverged sistemler ile hâlâ sürüyor. Çeşitli hypervisor ve bulut altyapılarında, o altyapının ve onun VM’lerinin ve veri servislerinin esnekliğinin, güvenilirliğinin ve çevikliğinin garanti edilmesi, BT birimlerinin kurumun ihtiyacını sağlayabilmesinin güvenceye alınmasının yanı sıra, hem geçişleri hem de etkin kılınmalarını basitleştirip hızlandıracaktır” dedi.

Nutanix, İş Geliştirme ve İşbirlikleri Başkan Yardımcısı Venugopal Pai, “Müşterilerimize, uygulama ve iş ihtiyaçlarını karşılayan oldukça ölçeklenebilir ve güvenli kurumsal bulutlar oluşturmalarına yardım etme sözü verdik. BT organizasyonları veri merkezlerini modernleştirme arayışındayken, Commvault ile ilişkimizin, özellikle de Acropolis hypervisor’ün desteği ile büyüyerek devam etmesini görmekten mutluyuz, böylece müşteriler Commvault’un kesintisiz koruması ile bu kurumsal bulutları oluşturabilirler” dedi.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam