Ana sayfa Haber Çok beklenen(!) Tesla marka taşınabilir şarj cihazı, satışa çıkar çıkmaz tükendi

Çok beklenen(!) Tesla marka taşınabilir şarj cihazı, satışa çıkar çıkmaz tükendi

0

Tesla powerbank

Dolu dolu bir hafta geçiren Elon Musk’ın göz bebeği Tesla, hem bir elektrikli tır hem de elektrikli bir süper araba tanıttı. Fakat bizler için şüphesiz bunlardan çok daha fazşa önem arz eden bir ürün daha var. Bu ürün de tam beklediğimiz anda gelerek Tesla markasına olan hayranlığımızı ortaya çıkardı. İşte Tesla powerbank! 

İki farklı çıkışa sahip taşınabilir şarj cihazı, bir tanesiyle Lightning portuna sahip cihazları, yani iPhone ve iPad’leri şarj ediyor; diğeriyle ise microUSB portuna sahip tüm cihazları şarj ediyor. Gönül isterdi ki bir de Type-C çıkışı olsun ama malesef, bu iki çıkıştan başka bir port cihazda mevcut değil. Tesla Dizayn Stüdyo’larındaki Supercharger’ın tasarımından esinlenerek yapılan powerbank, 3350 mAh’lik bir kapasiteye sahip. Satışa çıkmasıyla tükenmesi bir olan cihaz, 45 dolarlık bir etikete sahipti. 

Firma aynı zamanda bir de benzer tasarımlı masaüstü şarj istasyonu çıkarmış, üzerine de bir USB portu koyarak istenilen cihazın şarj edilmesine imkan vermişti. Yine 45 dolara satılan bu ürün de satışa çıkar çıkmaz tükendi. Firmanın ABD’deki popülaritesine dikkat çekebilecek olan bu durum, elektrikli araçların kamuoyu tarafından sevildiğinin de en büyük göstergelerinden. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here