Ana sayfa Haber Çocuklara Özel Akıllı Saat Snapdragon Wear 2500

Çocuklara Özel Akıllı Saat Snapdragon Wear 2500

0

Çocuklara özel akıllı saat Snapdragon Wear 2500 platformu duyuruldu. Akıllı saatler, yetişkin insanlar kadar çocukların da ilgisini çeken teknolojik ürünler arasında yer alıyor. Sektörel olarak bu ihtiyacı iyi analiz eden Qualcomm, çocuklar için akıllı saat konseptine uygun Snapdragon Wear 2500 platformunu duyurdu!

Çocuklar için akıllı saat modelleri Snapdragon Wear 2500 ile gelecek.

Geçtiğimiz dönemlerde Snapdragon Wear 2100 platformu ile çocuklar için akıllı saat modellerine uygun işlemciler üreten Qualcomm, bu ürün çeşidini daha gelişmiş özellikler ile güncelleyecek olan Snapdragon Wear 2500 platformunu da duyurdu.

Qualcomm Snapdragon Wear 2500 platformu, daha iyileştirilmiş batarya ömrü, optimize edilmiş algoritmaya sahip sensör birimleri, düşük güç tüketimli konum takibi, beşinci nesil 4G LTE modemi ve çocuklar için uyarlanmış Android versiyonu ile çevik bir temel sunuyor.

snapdragon wear 2500

Çeşitli müşteri cihazlarının içine inşa edilen Snapdragon Wear 2500 platformu, çocukların aileleriyle iletişim içinde olmasına, multimedya içeriklerine erişim ile öğrenmelerine ve büyümelerine yardımcı oluyor. Ebeveyn kontrolü ve uzaktan yönetim ile aynı zamanda ailelerin de içlerinin rahat olmasını sağlıyor.

Çocuklara Özel Android Oreo işletim sistemli akıllı saat

Android’in çocuk saatleri için uyarlanmış bir versiyonu kullanılıyor. Android Oreo işletim sistemini temel alan ve 512 MB hafıza kullanım alanına sığan bu versiyon, ihtiyaç duyulmayan özellikleri sonlandırarak güç tüketimini azaltıyor. Aynı zamanda giyilebilir kullanım durumları için modem ile doğru boyutta olan bu versiyon, düşük güç tüketimiyle yüksek derecede doğru algılama için sensör merkezini entegre ediyor ve çocuk saatlerine has özellikleri dahil ediyor.

Kaynaklar;
Shiftdelete
Technodaily
Technamate

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here