Ana sayfa Haber Çocuğunuzun içindeki fotoğrafçıyı keşfedin.

Çocuğunuzun içindeki fotoğrafçıyı keşfedin.

0

Fotoğraf kültürünü gelecek kuşaklara aktarmayı hedefleyen Fujifilm, 9-13 yaş arası çocuklar için temel düzeyde fotoğrafçılık eğitimleri düzenliyor. Fujifilm yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, Fujifilm‘in Sirkeci’de bulunan fotoğraf eğitim merkezinde uzmanlar tarafından 9- 13 yaş grubu için günde iki saat dört günlük program olarak veriliyor.  Fujifilm bu eğitimlerle, çocuklar ile sanatla bilimin birleşimi olan fotoğrafçılığın temellerini çocuklara aktarmayı hedefliyor.

Durumlara farklı açılardan bakma, bir fotoğrafı çekerken izleyiciye ne anlatmak istediğine karar verme, yaratıcılık ve özgüven geliştirme çalışmalarının da yapıldığı eğitimlerde, Fujifilm‘in kendi fotoğraf makineleri kullanılıyor.

 

 

 

Fotoğraf makinesinin bütünlüğünü oluşturan parçalar, ışık, haraket ve komposizyon kullanımı, çekilmiş fotoğrafların değerlendirilmesi, çiçek dürbünü yapımı ve görüntünün hikayelendirilmesi konu başlıkları altında gerçekleştirilen eğitimler, eylül ayı boyunca devam edecek. Fujifilm eğitim merkezi‘nde ayrıca, 14-17 yaş arası gençler ve yetişkinler için de temel fotoğrafçılık eğitimleri veriliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here