Ana sayfa Haber CMAS Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası

CMAS Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası

0

CMAS dünya sualtı fotoğraf yarışması Bodrum-Türkiye’de!
 

13.CMAS Dünya sualtı fotoğraf şampiyonası, bu yıl 26-31 Mayıs 2011 tarihleri arasında, ülkemizin dünyaca tanınmış tatil beldelerinden Muğla iline bağlı Bodrum ilçesinde gerçekleştirilecektir.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından organize edilecek olan yarıGmanın son başvuru tarihi 25 şubat 2011 olarak belirlenmiştir.

Yarışma kapsamında bir (1) gün antrenman dalışı, iki (2) gün yarışma dalışı yapılacaktır.

Yarışmacılar, yarışma dalışlarında çekecekleri fotoğrafları, “Balık, Yakın çekim, Temalı Yakın çekim, Modelsiz Geniş Açı, Modelli Geniş Açı” olarak belirlenen kategorilerde, seçici kurulun oylamasına sunacaklardır.
 

 

Seçici Kurul, çeşitli ülkelerden katılacak yedi jüriden oluşacaktır. Yapılacak olan kapalı oylama ardından finale kalan fotoğraflar, tarihi bir mekan olan Bodrum Kalesi içinde yer alan 1500 kişilik Anfi Tiyatro”da halka açık olarak, özel bir yazılım eşliğinde değerlendirilecek ve dereceye giren fotoğraflar belirlenecektir.
 

13.CMAS Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası, hem uluslararası diyalogların korunması ve geliştirilmesi, hem de suüstü ve sualtı dünyamızın tanınması açısından önemli bir yer teşkil etmektedir.
 

Dünyanın dört bir yanından ülkemize gelecek olan yarışmacılar, rekabet heyecanı ile birlikte Bodrum”da keyifli bir tatil ortamı da yaşayacaklardır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here