Ana sayfa Mobil Cloudflare 1.1.1.1 DNS adresi artık iOS ve Android için de kullanılabilir

Cloudflare 1.1.1.1 DNS adresi artık iOS ve Android için de kullanılabilir

0

Bu yılın başlarında 1.1.1.1 adresiyle Cloudflare tarafından başlatılan DNS servisi, kullanıcılara ücretsiz internet hızlarını arttırma yolu sunuyordu. Aynı firma hizmetini sonunda mobil arenaya da taşıdı ve popüler işletim sistemleri iOS ve Android’e destek sundu.

İnternet sağlayıcıları tarafından kullanılan DNS’lerin çoğunlukla güvenilmez ve yavaş oluşundan yola çıkan Cloudflare, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için bu hizmeti başlattı. Başarılı bir beta sürecini mobil platformlarda atlatan uygulama artık herkese açık.

VPN desteği ile birlikte trafiğinizi 1.1.1.1 DNS sunucularına aktaran ve hızınızı arttıran uygulama ayrıca gizliliğinizi de arttırıyor. Operatörünüzün sizi takip etmesini ve bunu satmasını engelleyen sistem, kullanıcıları takip etmeyeceğinin ve reklam satmayacağının sözünü veriyor. Firma bu konudaki ciddiyetini kanıtlamak adına KPMG kuruluşuyla bir anlaşma yaparak her yıl düzenli olarak kontrol talep etti.

Mobil operatörünüze bağlı olarak ciddi hız artışları yaşayabileceğiniz 1.1.1.1 sunucusu şuan halka açık en hızlı çözücü. Halka açık kısmı önemli zira iyi bir operatörün özel sunucusu çok daha hızlı bir hizmet sunabilir. Bu sebeple aşağıdaki bağlantılardan iOS ya da Android uygulamasını indirip mobil verideyken hız farkı hissedip hissetmediğinizi kendiniz görmeniz gerekecek.

iOS | Android


Aracı: Tom Warren / The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here