Ana sayfa Haber Class A Bir Kompresör! Analog Outboard Kompresör Daking FET III

Class A Bir Kompresör! Analog Outboard Kompresör Daking FET III

0

Hemen hemen her gün orta sınıf outboard ekipman piyasaya çıkıyor ama Class A ekipmanları çok sık göremiyoruz, işte Daking bunlardan birisi.

Yüksek kaliteli outboard ekipmanların sanki ortak bir yanı var, çoğunun görünüşü çok sade hatta bazılarının görünüşü oldukça ucuz duruyor. Genelde görünüşleri hiç yaptıkları işi ve fiyatlarını yansıtmıyor. Profesyonel ortamlarda genelde kulaklar ile çalışılır yani asıl olan sinyal kalitesidir.

Hemen hemen her gün orta sınıf outboard ekipman piyasaya çıkıyor ama Class A ekipmanları çok sık göremiyoruz, işte Daking bunlardan birisi. Daking geçtiğimiz ay yeni tasarımı olan Daking FET III”ü tanıttı. Burada söz konusu olan bir Class A dual kanal HE kompresör. Bu tür cihazlar prodüksiyonlardaki kalite dengesini kuran en önemli unsurlardan biridir. Tüm devre ve şalterleri izole olarak geliştirilmiş bu kompresör, ismindenden anlaşılabileceği gibi, bir serinin 3. jenerasyonu.

 

 

 Daking FET III daha önceki tek kanallı modeli Daking FET II’deki teknolojiyi kullanıyor. İki modeldeki sinyal yolları ve şemaları aynı fakat Daking FET III daha fazla fonksiyon sunuyor, bu da kullanımda yeni avantajlar getiriyor. Daking FET III’ ün limiter kanallarında 0/200Hz arası değişken bir HighPass filtre bulunuyor. Bu sayede limiter bas frekanslarındaki mataryali kontrol ederken HPF’nin altındaki frekanslara dokunmuyor. Daking FET III’de birbirinden bağımsız iki limiter bulunuyor. İkisi de aynı audio linki kullanıyor. Bu sayede çıkış konusunda level farkı yaşanmıyor. Giriş ve çıkışlar elektronik olarak simetrik tasarlanmış ve çıkış level’ı 24dB değerini taşıyor. Daking FET III’e 2200 Euro civari bir fiyata sahip olabilirsiniz. Klasmanındaki en uygun cihazlardan birisi olduğunu söylemeye gerek yok sanırm.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here