Ana sayfa İnternet “Çizmeli Kedi” HP teknolojisi ile hayat buldu

“Çizmeli Kedi” HP teknolojisi ile hayat buldu

0

HP ve DreamWorks işbirliğinin ürünü olan çizmeli Kedi animasyon filmi, gelişmiş dijital efektleriyle dikkat çekiyor. Görsel efektleri HP”nin sağladığı film, 130 milyon dolarlık maliyeti ile dikkat çekiyor

HP, DreamWorks Animation SKG Inc”in şimdiye kadar hazırladığı en gelişmiş dijital animasyon olan “çizmeli Kedi” filminde HP”nin sağladığı BT altyapısını kullandığını açıkladı. çizmeli Kedi 130 milyon dolarlık bütçeyle ABD”de 28 Ekim 2011″de gösterime girdi. Türkiye”ye ise 27 Ocak 2012″de gelecek.

DreamWorks, HP ile 2001 yılında başlattığı teknoloji işbirliğiyle gelişmiş dijital animasyonlar için HP Bütünleşik Altyapıları kullanıyor. DreamWorks Animation, hayali karakterleri canlandırmak için HP masaüstü iş istasyonlarından kurumsal HP Network ürünlerine kadar çok geniş bir yelpazede HP çözümlerinden yararlanıyor. DreamWorks bulut bilişime dayalı dijital animasyonda HP uzak sunucularını da kullanıyor.
 

HP son 10 yılda DreamWorks”ün Shrek serisinin yanı sıra “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin”, “Kung Fu Panda” ve “Kung Fu Panda 2” gibi büyük başarı yakalayan diğer dijital animasyon filmlerine de BT altyapısı sağladı.
 

Sanatçılar “çizmeli Kedi” animasyonunu hazırlamak için 200″den fazla yüksek performanslı HP Z800 İş İstasyonundan yararlandı. HP Z800 teknolojisi, çizmeli Kedi”nin kılıçla dövüştüğü sahnelerden hortumlara ve bulutlu gökyüzü manzaralarına kadar çok sayıda dijital animasyonda kullanıldı.
 

DreamWorks, “çizmeli Kedi” için ABD ve Hindistan”da bulunan 5 ayrı dijital animasyon sunucu çiftliğinden yararlandı. HP Blade sunucular “çizmeli Kedi” için 60 milyon saat çalıştı ve 117 terabayt veri işledi.
 

DreamWorks Animation SKG Bilgi Teknolojileri Direktörü Ed Leonard, “Tüm filmlerimizde olduğu gibi “çizmeli Kedi” de, sanat ekibimizin dijital talebini karşılamak için güçlü sistemler gerektirdi. HP”deki çözüm ortaklarımızın desteğine sahip olduğumuzu bilmemiz, sanatçılarımızı teknik sınırlamalardan kurtarıp en güçlü 3 boyutlu bilgisayar grafiği deneyimini sunmaya odaklanmalarını sağlamamıza imkan verdi” dedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here