Ana sayfa Mobil Civilization VI iPhone versiyonu çıktı!

Civilization VI iPhone versiyonu çıktı!

0

iPhone modelleri için sürpriz şekilde sunulan yeni oyun Civilization VI, sıra tabanlı strateji severleri mutlu etti. 2016 yılında ilk olarak PC için çıkan oyun, o zamandan bu yana iPad ve Nintendo Switch için satışa sunulmuştu.

Küçük ekranlarda daha rahat oynanabilmesi için düzenlenen oyun, PC versiyonla tam olarak aynı içeriğe sahip. Yerel çok oyunculu destek de sunan oyun ayrıca ilk kez Civilization deneyimi yaşayacaklara özel bir eğitim modu da sunuyor.

Apple ekosistemi içine kilitlenenler için iyi bir haber getiren bu oyun, evrensel bir uygulama olarak göze çarpıyor. Bunun anlamı, iPad ve iPhone sürümlerinin aynı oyun olması ve ekstra satın alım gerektirmemesi şeklinde karşımıza çıkıyor. Diğer oyuncular için ise maalesef Civ VI pek de ucuza gelmeyecek. Oyunu hemen ücretsiz indirip 60. sıraya kadar oynayabilirsiniz fakat devamı için tek seferlik ödemeyi yapmanız gerekiyor. Çıkışa özel 24 dolara satılan oyun, normal zamanında 60 dolardan satılacak.

iPhone için Civilization VI’yı buradan App Store’a giderek indirebilirsiniz. Hatırlatmakta fayda var; oyunu oynayabilmek için iOS 11 yüklü iPhone 7 veya üzeri bir modele ihtiyacınız var.


Aracı: Andrew Webster / The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here