Ana sayfa Haber Civilization 5 için yeni bir mod geliştiriliyor!

Civilization 5 için yeni bir mod geliştiriliyor!

0

Civilization serisi muhtemelen strateji oyunları bakımından her oyuncunun hafızasında özel bir yere sahiptir. Şimdi ise sevilen oyun için yeni bir modgeliştirildi. Cambridge üniversitesi tarafından geliştirilen bu mod, oyunculara tekrar Civilization 5’i geri yükletecek derecede güzel. Yeni geliştirilen modda, oyunda insanlığın yükselişi bir noktadan sonra duruyor ve Skynet benzeri bir yapay zeka devletlere savaş ilan etmeye başlıyor.

Civilization için geliştirilen mod harika

Fikir olarak oldukça güzel olan mod şu anda yapım aşamasında. üniversitenin geliştirdiği bu modun içerisinde ayrıca özel bir yapay zekanın da olacağı söyleniyor. İlgili yapay zekanın oyuncuyu izleyip mi karar vereceği yoksa, oyunun gidişatına göre mi karar vereceği belli değil. Ancak Skynet benzeri olan bu yapay zekanın insanlar ile herhangi bir şekilde dost olamayacağını belirtelim. Eğer oyunda yapay zekayı alt etmek istiyorsanız oyunu bilim yolu ile bitirmelisiniz.

Oyun mekaniği olarak oyuna yapay zeka ile ilgili geliştirmeler de ekleyen mod yapımcılarının nasıl bir çalışma ile karşımıza çıkacak merak ediyoruz. Keza bu mod fikrinin gerçek bir Civilization oyunu olarak çıkmasını isterdim.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here