Ana sayfa Donanım Cisco’dan yeni nesil yönlendirici serisi

Cisco’dan yeni nesil yönlendirici serisi

0
Cisco”nun yeni nesil yönlendirici serisi, 150 Mbps”ye kadar hız desteği, 1 TB”lık depolama kapasitesi ile video, mobilite, güvenlik ve diğer hizmetleri sunarak maliyet avantajı sağlıyor…
Cisco, “Sınırsız Ağlar” (Borderless Networks) mimarisi ve 5 aşamalı planı ile gelişen BT ihtiyaçlarına bağlı olarak hizmet ve uygulamaların herkese, her yerde, her cihaz üzerinden sorunsuz biçimde, güvenli olarak ulaşmasını sağlayacak. “Sınırsız Ağlar” mimarisinin ilk somut örneklerinden, ikinci nesil entegre hizmetler yönlendiricileri Integrated Services Routers Generation 2″yi (ISR G2) tanıtan Cisco, bu yeni çözüm ile kurumlara ve hizmet sağlayıcılara, video ve işbirliği gibi uygulamaların talebe bağlı dağılımını ölçekleme ve kolaylaştırma imkanı verecek.

“Cisco Sınırsız Ağlar Mimarisi”nin doğal bir parçası olarak hizmet veren yeni nesil yönlendiriciler şirketlerin yönlendirme, anahtarlama, kablosuz ve güvenlik teknolojilerinin ağ altyapısı ile daha sıkı biçimde entegre olmasını sağlayarak video, işbirliği uygulamaları ve diğer ağ hizmetlerinin kurumlar içerisinde artan kullanımını etkin biçimde destekliyor. Bilgi teknolojisi yöneticilerine ağları daha kolay yönetme, ölçümleme, kontrol ve koruma imkanı sunan “Sınırsız Ağlar” kullanıcılar, cihazlar, uygulamalar ve iş süreçleri arasındaki sinerjiyi güçlendiriyor.

Yeni nesil ISR G2 yönlendirici serisi, video uygulamasına hazır yapısı ve yeni video dijital sinyal işlemcileri ile “Sınırsız Ağlar” deneyimi için büyük önem taşıyan yeni nesil video ağı medianet için de temel unsurlarından biri olarak konumlanıyor.

 

 

“Sınırsız Ağ” çözümleri donanım ve yazılımı ayrıştırarak sanal hizmetlerin uzaktan kurulumunu ve yönetimini mümkün kılıyor. ISR G2, bunu, yerinde desteğe ihtiyaç duymadan hizmetlerin dinamik biçimde sunulabilmesine imkan tanıyan yenilikçi “Service Ready Engine” ile sağlıyor. ISR G2, video uygulamaları için büyük önem taşıyan 1 TB”a kadar depolama desteği sunarak daha önceki ağ modüllerinden 7 kat üstün performans sunuyor.

Cisco “Sınırsız Ağ Mimarisi” çoklu platformlarda Cisco”nun akıllı enerji çözümü olan EnergyWise desteği ile kurumların enerji tüketimlerini kontrol altına almalarına ve maliyetlerini azaltmalarına da imkan tanıyor. ISR G2 yönlendiriciler entegre EnergyWise uyumlu anahtarlama modülleri ile donanıma dayalı güç kontrolü sağlıyor. ISR G2, yerinde sofistike çözümler sunarken kullanıcı veya uygulama nerede olursa olsun mobilite, güvenlik ve performansı artırıyor.

ISR G2 ürün portföyünde, yüksek performanslı Cisco 3900 Serisi Integrated Services Routers”ın yanı sıra orta seviye Cisco 2900 Serisi Integrated Services Routers da yer alıyor. Seride ayrıca Cisco 1900 Serisi Integrated Services Routers ailesine yeni katılan 802.11n kablosuz yerel ağ yeteneklerine sahip kompakt Cisco 1941 de bulunuyor. Cisco, yeni portföyle beraber Cisco IOS yazılımının yeni versiyonu olan Cisco IOS™ Release 15″i de sunuyor. ISR G2 serisi cihazlar HD ve zengin medya uygulamalarını içeren gelecek nesil video deneyimi için “medianet hazır” olarak geliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here