Ana sayfa Haber Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu, Türkiye”ye resmi olarak giriş yapıyor!

Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu, Türkiye”ye resmi olarak giriş yapıyor!

0

Meizu akıllı telefon

ülkemizde Xiaomi’nin paralel ithalatçılar sayesinde edindiği inanılmaz popülerite ve satış momentumundan faydalanmak isteyen üreticiler arasına Meizu da katıldı. Firma, yüksek seviye yöneticilerinin yaptıkları açıklamalara göre bu ay sonunda resmi olarak Türkiye’deki resmi satıcıların raflarında akıllı telefonlarıyla yerini alacak.

Meizu’nun bir kaç farklı yolla satın alınabildiği ülkemizde malesef şimdiye kadar resmi, güvenilir bir garanti servisi veya firmanın direkt desteği bulunmuyordu. Şu an 30’dan fazla ülkede ürünlerini satmaya devam eden Meizu, ülkemize de resmi olarak giriş yapacağını ve akıllı telefonlardaki fiyat/performans rekabetini körükleyeceğini ifade etti. 

ülkemizde saygın bir yeri ve teknik servis ağı olan Genpa ile anlaşarak iddialı bir girişim yapmak isteyen Meizu’nun Türkiye Genel Müdürlüğü görevini Murat Sungur özkan üstlendi. Kendisi ZTE ve Huawei gibi firmalarda, yani özellikle çin merkezli firmalarda tecrübe sahibi. Meizu’nun ülkemize hangi modeliyle giriş yapacağı bilinmiyor lakin özkan’ın LinkedIn hesabından yaptığı açıklamalarda şöyle ifadeler yer aldı:

Bir süredir Meizu Türkiye ülke Müdürü olarak markamızı Türkiye pazarına hazırlıyordum. Ekip ve kanal yapılanması derken birçok önemli adımı sağlam biçimde attık ve bugün de bu paylaşımı yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Genpa ile yaptığımız iş ortaklığı kapsamında firmamızın güçlü tasarıma ve ileri teknolojiye sahip akıllı telefonlarını Kasım ayı içinde Türkiye”deki tüketicilerle buluşturacağız. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here