Ana sayfa Haber Çin’in Amerika’ya Yaptığı Korsan Saldırılar Arttı

Çin’in Amerika’ya Yaptığı Korsan Saldırılar Arttı

0

Neredeyse herkes son dönemlerde ABD ile Çin arasındaki ticaret  savaşlarına yakın bir şekilde tanık oldu ve Çin, korsan saldırılar ile işi farklı boyuta taşıdı. Her ne kadar ABD’nin bu konuda haksız bir şekilde Çin Devleti’ne ek vergilerle darbe indirmeye çalıştığı söylense bile, Çin hükümetinin buna karşı kayıtsız kaldığını ifade edemiyoruz. ABD gizli servisi tarafından sızdırılan bilgilere göre; Çin hükümeti tarafından birbirinden farklı ABD şirketlerine saldırılarda bulunulduğu ortaya çıktı. ABD içerisinde saldırıya uğrayan şirket sayısının, 30 olduğu ve bunlar arasında Apple gibi büyük kuruluşların da yer aldığı görülüyor.

Korsan Saldırılar İle Çin Neyi Amaçlıyor ?

Her ne kadar Çin, bu korsan saldırılarını artırarak ABD şirketlerini zayıflatmaya çalışsa bile, işin aslının çok daha farklı olduğu düşünülüyor. ABD askeri teşkilatı Pentagon içerisinde yer alan, gizli bilgilerin sızdırılmaya çalışıldığı gelen haberler arasında. Çinli korsanların büyük şirketler aracılığıyla, ABD içerisindeki çeşitli bilgileri ve özellikle de askeri stratejik bilgileri ele geçirmeye çalıştığı ortaya çıktı.

 

Korsan saldırılar
Korsan saldırılar

 

Henüz tam olarak konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen, ABD bu konudaki önlemlerini kat kat arttırdı. Apple firması ise Çin tarafından kendisine yapıldığı iddia edilen bu korsan saldırılar ile ilgili hiçbir ize rastlamadıklarını ifade etti. Basın, bunun spekülasyon olabileceğini de söylüyor. İlerleyen dönemlerde konuyla ilgili her şey netleşecek ve belki de, yeni bir krizin ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here