Ana sayfa Haber Çin”de yerel firmalarla rekabet edemeyen LG Mobil, pazardan çekiliyor

Çin”de yerel firmalarla rekabet edemeyen LG Mobil, pazardan çekiliyor

0

Sevgililer günü için özel çıkarılan Raspberry LG V30

çin’deki yerel raporlara göre LG’nin mobil cihaz bölümü, yani akıllı telefonlarla ilgili departmanı, çin’de karşılaşılan yüksek rekabetle mücadele edemiyor. Firmanın kendi evlerinde çinli firmalarla başa çıkamaması sebebiyle yakın zamanda çin’den tamamen çekilecekleri ifade ediliyor.

Geçen hafta açıklanan finans raporlarına göre LG Electronics, rekor miktarda kâr etmeyi başarırken firmanın mobil departmanı 192 milyon dolarlık faaliyet zararıyla karşı karşıya. Bu verilerin paylaşılmasından sonra ortaya çıkan haberlerde ise LG Mobil’in çin’den tamamen çekilmek üzere olduğu dile getiriliyor. çinli firmaların sadece anavatanlarında değil dünyaca ünlü markalara bile kafa tuttukları (bkz. Huawei, Xiaomi) hesaba katılırsa pazarda LG’nin tutunamaması çok da sürpriz olarak görülmemeli. Bunun dışında, LG’nin 2017 yılı amiral gemileri LG G6 ve V30’un, resmi çin sayfasında yer almaması, yani resmi olarak satışa çıkmaması ise hayret verici. Durum böyle olunca çin’de satılan toplam 480 milyon akıllı telefonun sadece 160 bininin LG olması pek de şaşırtıcı değil. 

LG’nin resmi çin sayfasına buradan giderseniz karşınıza 2016 yılı amiral gemisi LG G5’in çıktığını kendiniz de görebilirsiniz. Durum böyle olunca en azından pazardan tamamen çekilerek zarar etmemeleri mantıklı bir hamle gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here