Ana sayfa Haber Çift SIM karta rağmen Note 8″den muhteşem batarya performansı

Çift SIM karta rağmen Note 8″den muhteşem batarya performansı

0

Galaxy Note 8″le ilgili incelemeleri okuduysanız, batarya ömrünün oldukça iyi olduğunu ve hemen hemen her gün aynı performansı sergilediğini biliyorsunuzdur. Büyük ihtimalle ekstra ayarlamalar yapılan Note serisi, Galaxy S”e oranla daha iyi bir batarya performansı sergiliyor. Note 8 dayanıklı bir cihaz olmamakla birlikte, etkileyici batarya sürekliliği sağlayan bir cihaz. üstelik çift SIM karta rağmen.

Bu yazıda gösterilen istatistikler, telefonlarının ertesi gün akşamına kadar dolum yapmadan çalışması beklentisi içerisinde olanların beklentilerini karşılamayacaktır. Fakat, Note 8″in donanım ve batarya kapasitesini göz önünde bulunduracak olursak, özellikle de S8+”ya oranla oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Aslına bakarsanız çift SIM kartı modundaki bir S8+”da dört saatten fazla konuşma süresi yakalamak imkansız gibi. Aşağıdaki şema, Wi-Fi kullanımı ile birlikte bekleme modunda bir gece boyunca yapılan harcama ve yakın ağ alanında LTE bağlantısı kurulu halde bekleme modunda iken yapılan yaklaşık 4 saatlik bir istatistiği kapsıyor. Ekranın açık kalma süresi çok fazla değil gibi görünüyor ama cihazın gece boyunca bekleme modunda açık kalması da bu süreyi etkiledi.

Yukarıdaki şemalarda yapılan kullanımlar Facebook, WhatsApp, Chrome”da gezinme ve Slack ve e-posta adreslerini dolaşma gibi işleri kapsıyor. Bunların bir çoğu wi-fi bağlantısı üzerinden, birkaç saati ise LTE üzerinden yapılmış. Aynı kullanımlar S8+”da da yapıldığı halde, Note 8″in daha yüksek bir performans sergilediği görülüyor. Bu arada “Live Focus” çekim yapabilmek için de kamera ile bir süre uğraşıldı. S8+”dan daha fazla zaman harcandı kamera ile. Buna rağmen bataryanın S8+”dan daha iyi bir performans sergilediği görüldü. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here