Ana sayfa Haber Çift ön kamerasıyla HTC U11 EYEs tanıtıldı!

Çift ön kamerasıyla HTC U11 EYEs tanıtıldı!

0

Üç farklı rengiyle HTC U11 EYEs

Uzun ekranlar trendine U11+ ile katılan HTC, şimdi de yüz tanıma trendine dalarak U11 EYEs modelinde bu sisteme yer veriyor. Yüz tanıma özelliği Android’in antik dönemlerinden beri pek işe yaramayan ancak var olan bir özellikti. Patlamasının sebebi ise bildiğiniz gibi Apple’ın iPhone X’iyle birlikte FaceID’yi çıkarması oldu.

18:9 en-boy oranına sahip 6 inçlik bir ekranla gelen akıllı telefon, üst-orta seviye güçlü işlemci Qualcomm Snapdragon 652’yi kalbinde barındırıyor. Arka tarafta UltraPixel ve OIS teknolojilerine sahip 12MP’lik f/1,7 diyafram açıklığına sahip kamera yer alırken ön tarafta 5MP çözünürlüğü ve f/2,2 diyafram açıklığına sahip çift kamera bulunuyor. Bu kameralar, hem yüz tanıma teknolojisine hem de Snapchat başta olmak üzere diğer tüm sosyal medya uygulamalarında popüler hale gelmiş filtreleri ve arkaplan bulanıklaştırma efektlerini kullanmaya imkan veriyor.

Qualcomm Snapdragon 652 çipsetinin cihazda yer alan varyantında 4GB RAM ve 64GB dahili depolama bulunuyor. Android sistemini başlatan HTC’nin telefonlarında MicroSD karttan vazgeçmemesi de kullanıcılar olarak bizi mutlu eden bir durum. Keşke aynı şeyi kulaklık jakı için de söyleyebilseydik…

Cihaz, boyutuna göre normal karşılanması gereken ancak Samsung ve Apple gibi firmaların telefonlarında şaka denilecek kadar küçük piller kullanması sebebiyle büyük gibi görünen 3930 mAh’lik bir pil taşıyor. Cihazın rakiplerinden ayrılan özelliklerinden bir tanesi de yine U11 ile ilk kez piyasaya çıkmış ve ardından Google’ın Pixel 2 modellerinde de kullanılmış EdgeSense teknolojisi. Esnek yan çerçevelerle mümkün kılınan bu teknoloji, cihazın kullanıcı tarafından sıkılmasına duyarlı hale geliyor ve spesifik görevleri yerine getirebiliyor.

İnce çerçeveleri sayesinde boyut olarak 6 inçlik bir cihazı çok da andırmayan HTC U11 EYEs, kütlece de ortalama bir değerde, 185 gramda yer alıyor. IP67 su geçirmezlik sertifikası ve USB 2.0 standardında Type-C portu da cihazda mevcut. 

Kırmızı, Gümüşi Mavi ve Siyah olmak üzere üç farklı renkte gelecek olan cihaz yurtdışından alınan bilgilere göre 505 dolardan satılacak. ülkemizde muhtemelen görmeyeceğimiz ön sipariş döneminde eğer yurtdışında olup sipariş verirseniz, hediye olarak 55 dolar değerinde aksesuar da cihazla birlikte gönderilecek. Cihazın resmi olarak satışa çıkış tarihi 9 Şubat olarak paylaşıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here