Ana sayfa Donanım Çift LCD ekran ile eğlenceyi ikiye katla

Çift LCD ekran ile eğlenceyi ikiye katla

0

Samsung, yenilikçi, şık tasarımlı ve trend belirleyici yeni fotoğraf makinesi serisi Columbus”u tanıttı

  Samsung”un Dijital Görüntüleme şirketi Samsung Digital Imaging Co. Ltd. hem arka, hem de ön yüzünde LCD ekrana olan yenilikçi, kompakt dijital fotoğraf makinesi modelleri ST550 ve ST500″ü pazara sundu. Bu iki yeni model sayesinde kullanıcılar, gerçek anlamıyla fotoğrafta yerlerini alabilecekler.
Eşsiz ve rakipsiz kullanıcı deneyimi sunan kameraların ön yüzündeki 1.5″” LCD ekran kullanıcıların kameranın önünde ya da arkasındayken birinci kalite fotoğraf çekmelerine olanak tanıyor. Yepyeni imkanlar sunan çift LCD, kullanıcıların eskiden gerçek anlamda çekemedikleri fotoğrafları çekmelerini mümkün kılıyor.
 
çift LCD ekranla yapabilecekleriniz sınırsız
Hem arka hem de ön yüzlerindeki çift LCD ile ST550 ve ST500 kendi resmini çekmek isteyenlere, arkadaşları ve aileleriyle çektikleri resme kendileri de dahil olmak isteyenlere en kolay yolu sunuyor. Fotoğraf makinesinin ön yüzünde 1.5″” LCD ekran yer alıyor. Bu ekran, çekilecek olan resmin nasıl görüneceğini tam olarak gösteriyor böylece hem fotoğrafı çeken kişi olmanıza, hem de aynı zamanda  fotoğraftaki kişi olmanıza olanak sağlanıyor.
 
 
ön yüzdeki LCD”nin üzerine hafifçe vurduğunuzda, ekran açılıyor,otomatik olarak Kendi Portreniz moduna geçiliyor ve kullanıcıların her zaman diledikleri şekilde kareye dahil olmalarını mümkün kılıyor. ön yüzdeki LCD ekranı sezgisel arayüzde basit bir seçim işlemi gerçekleştirerek açmak da mümkün. Gülümsediğiniz anda fotoğraf makinesi otomatik olarak resmi çekiyor. LCD ekranlar çok daha fazlasını da yapıyor:

çocuk modunda ön LCD ekranda fotoğrafı çekilen çocukların ilgisini çekmek için eğlenceli bir çizgi film gösteriliyor.
Fotoğrafınız çekiliyor özelliği resmini çekeceğiniz kişinin resmini gülerken çekmenizi garantiliyor.
ön yüzdeki LCD ekranda deklanşöre hafif basıldığında bir gülen yüz resmi yansıyor; böylece resmini çekeceğiniz kişi gülmesi gerektiğini anlıyor.

Fonksiyon bilgisi  her bir fonksiyonun işlevini anlamanıza yardımcı oluyor. ön yüzdeki LCD”de fotoğraf makinesinin önemli ayarlarının hem görsel hem de yazılı açıklamaları görülüyor (flaşın devreye girip girmediği ya da makro odak ayarının kullanımda olup olmadığı bilgisi gibi).
Kendi kendine zamanlama fonksiyonu ile zamanlama ayarı yapılarak grup resmi çekileceği zaman ön yüzdeki LCD”de çekilecek resmin bir ön izlemesi görülüyor. Ekranda aynı zamanda da deklanşöre basılacak zamana kadar kalan süre de izlenebiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here