Ana sayfa Donanım Çift haneli zamlar geldi

Çift haneli zamlar geldi

0

Son dönemlerde yaşanan siyasi gelişmeler sonucu hızla artan döviz kurları cep telefonlarının fiyatlarını etkilemeye başladı. Türkiye “de en fazla satan akıllı telefonların yeni modellerinin Türkiye”ye giriş fiyatları yüzde 10 civarında artış göstermiş durumda. Bu modellerin başında Samsung“un amiral gemisi telefonu Samsung Galaxy S5 yer alıyor. Bir önceki modeli yaklaşık 2 bin liradan başlıyordu. Yeni modelinin fiyatı 200 lira artarak 2 bin 200 liradan satışa sunulacak. 

 

 

Çift haneli zamlar geldi

 

 

 

Türkiye”de en çok satılan akıllı telefon markalarından HTC de, son modelinde fiyatı arttırdı. Şirketin geçen ay tanıttığı yeni akıllı telefon modeli olan HTC One (M8)“in fiyatı yaklaşık 500 lira artmış durumda. HTC, bir önceki One modelini Türkiye”de 2 bin liradan başlayan fiyatlarla satmaya başladı; ancak yeni model ise yaklaşık 2 bin 500 lirayla Türkiye”deki kullanıcılarla buluşacak.

 

Gelecek aylarda Türkiye”de satışa çıkacak olan telefonlarda da benzer artışların yapılması bekleniyor. Geçen hafta Türkiye”deki ilk mağazasını açan Apple, fiyat değişikliğine henüz gitmedi. Apple“ın son olarak 2 bin 150 liralık fiyatla tüketicilerin beğenisine sunduğu akıllı telefon modeli iPhone 5S“in fiyatı değişmemiş durumda. Ocak ayından itibaren cep telefonları yüzde 30 zamlandı.

 

 

Çift haneli zamlar geldi

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here