Ana sayfa Donanım Çift ekranlı telefon : ZTE Axon M

Çift ekranlı telefon : ZTE Axon M

0

Görünürde sıradan bir Android telefon olan Axon M, 5.2 inç 1080 panel ekran, geçtiğimiz yıla ait Snapdragon 821 işlemci 4GB RAM ve 20 megapixel kamera barındırıyor. Fakat telefonu çevirdiğinizde, yine 5.2 inçlik başka bir ekran daha görüyorsunuz.

M modelinde bulunan menteşe, arkadaki ekranın öne doğru çevrilmesini sağlayarak, ana ekranın hemen yanında yer almasına olanak sağlıyor. Böylece tablet ölçülerinde bir cihaz elde etmiş oluyorsunuz. Daha büyük bir çalışma alanı elde etmek isterseniz, ana ekranı genişletebiliyor, ya da aynı anda iki uygulama çalıştırabiliyorsunuz. Dilerseniz telefonu çadır moduna getirerek, aynı içeriği aynı anda iki kişinin görmesini de sağlayabilirsiniz.

ZTE, Android”de mevcut olan “bölünmüş ekran” özelliklerini kullanarak, çift ekran işlevlerini kullanılır hale getirdiğini söylüyor. Aynı zamanda en çok kullanılan 100 Android uygulaması da bulunuyor telefonda. “Genişletilmiş” modda tek bir uygulama her iki ekrana da esnetilerek, uygulamanın tablet versiyonu kullanılır hale geliyor.

Aynı zamanda her iki ekranda da video seyretmek mümkün. Kullanım sırasında ekranlar arasında ses geçişi yapmak da mümkün. Bu yönüyle örneğin YouTube”a bakarken, herhangi bir spor karşılaşması da izleyebilirsiniz.

Her iki ekran da Gorilla Glass 5 özellikte ama yine de özellikle masa gibi bir yüzeye koyarken dikkatli olmakta fayda var zira ekranlar çzilebilir. Batarya tarafında 3.180 mAh batarya kullanılmış. ZTE, bu bataryanın bir günlük kullanım için yeterli olacağını söylüyor.

Bununla birlikte ikinci bir ekran, telefonun 12.1 mm kalınlığa, 230 gram ağırlığa erişmesine neden oluyor. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, Google Pixel 2 tekil 5 inç ekranıyla 7.8 mm kalınlığında ve ağırlığı ise 143 gram.

ZTE, Axon M modelini yılın sonlarında, ilk aşamada Amerika e Japonya”da piyasaya çıkarmayı düşünüyor. Bununla birlikte tek ekranlı Axon 7 ile aynı fiyatta olmayacak. Bilakis öncü telefon modellerine benzer bir fiyat etiketine sahip olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here