Ana sayfa Haber Chuwi”den 4G”li ve 2K ekranlı tablet: Hi 9 Air

Chuwi”den 4G”li ve 2K ekranlı tablet: Hi 9 Air

0

çinli üretici Chuwi”nin yeni çıkaracağı Android tableti dünya çapında 4G desteği ve son derece kaliteli özellikleriyle dikkat çekerken Android Oreo ile kutudan çıkarak bizleri sevindiriyor.

Akıllı telefonların ekranlarının gittikçe büyümesi en çok tablet piyasasını etkiledi. Bu şok dalgasının sürekliliği ve artan şiddeti sebebiyle çok sayıda üretici Android tabletleri tasarlamayı ve üretmeyi bırakırken hala devam edenler de yeni model çıkarma aralıklarını oldukça arttırdılar. Bunların hepsine rağmen çin”den yükselen Chuwi, Android Oreo ile kutudan çıkan modelinin özellikleriyle oldukça dikkat çekiyor.

Chuwi Hi 9 Air, 10.1 inçlik LCD bir panelde 1600×2500 gibi saygı duyulacak bir çözünürlük taşıyor. Cihaza gücünü veren MediaTek Helio X20, 4 GB RAM ile destekleniyor ve en önemlisi bu çipset MediaTek “in WorldMode 4G LTE teknolojisini sunuyor. Bu teknoloji sayesinde dünya çapında 4G, 3G ve 2G ağlarına bağlanmak zahmetsiz şekilde kendiliğinden gerçekleşiyor.

 

Cihaz bir tablet olmasına karşın kamera koymayı unutmayan Chuwi, cihazın arka tarafına 13 MP”lik bir kamera ve LED flaş eklemiş. ön tarafta yer alan 5 MP”lik kamera ise video konferansları rahatlıkla kurtaracak türden. Tüm bu donanıma gücünü veren 8000 mAh”lik pil, ışıkları uzun bir süre açık tutmaya yetecek.

Chuwi”den sadece basın üyelerine cihaz hakkında bilgilendirme geçilmiş olsa da fiyatlandırma ve dünyanın hangi ülkelerinde satışa açıklık söz konusu henüz bilinmiyor.

Kaynak: Zugurt.net

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here