Chrome OS artık bildirim içi yanıt özelliğine sahip

Google'ın hafif işletim sistemi Android uygulamalarına olan uyumluluğunu arttırıyor.

Chrome OS son zamanlarda gittikçe daha fazla Android uygulamalarına destek verir hale geldikçe Google tarafından bu uygulamalarla daha uyumlu çalışabilmesi için geliştirildi. En yeni Chrome OS güncellemesi ise Android’in bir süredir sahip olduğu bildirim üzerinden cevaplama fonksiyonunu Chrome OS’e taşıyor.

Geçen yıl ortaya çıkarılan bildirim içerisinde mesajlara cevap verme özelliği üzerinde çalışıldığı bilgisi, her ne kadar geleceği tahmin edilse de kesinleşmemişti. Bu oldukça zaman kazandıran, pratik özellik sonunda resmi olarak Chrome OS’e eklendi. Android ile oldukça yakın bir çalışma mantığı olan Chrome OS bildirimleri, şaşırtıcı olmayan bir şekilde aynı Android’te olduğu gibi çalışıyor. Bildirimin üzerindeki cevap verme alanına dokunarak ya da tıklayarak bir metin giriş kutusu açan sistem, bu mesajı direkt olarak enter tuşuyla göndermenize olanak sağlıyor. Aynı fonksiyon Android’de enter tuşuyla çalışmıyor, gönder tuşuna ayrıca basmayı gerektiriyor.

François Beaufort’un Google+’ta paylaştığı gönderide öğrendiğimiz yeni özellik şimdilik sadece beta sürümünde yer alıyor ancak çok kısa bir süre sonra stabil sürüme de güncelleme olarak gönderilecektir.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam