Ana sayfa İnternet Chrome, Firefox yarışında kim önde?

Chrome, Firefox yarışında kim önde?

0

Chrome mu, Firefox mu?

Firefox, sekmeler ve eklentiler sayesinde kısa sürede beğeni topladı. özellikle NoScript gibi eklentilerle o dönem için yüksek güvenlik sunan tarayıcı, dünyanın en popüler 2. internet tarayıcısı konumunda.
Sonradan ortaya çıkan Google ise müthiş JavaScript hızı, temiz tasarımı ve diğer özellikleri ile hızla yükselmeye başladı. Yapılan çeşitli anketler de bu hızla gelişen tarayıcının Firefox kullanıcılarını çalmaya başladığını gösteriyor.

Firefox’un eklenti desteği çok geniş ve her eklentinin aynı kalitede bir Chrome karşılığını bulmak zor.
 

Ancak Chrome çok temiz bir arayüz sunuyor ve her 6 haftada bir yeni özellikler ekleniyor. öte yandan Firefox 4 gibi ana sürümleri bekleyen kullanıcılar yepyeni bir tarayıcı ile karşılaşıyor.

 

 

Chrome’da yalıtılmış sekmeler çökme olsa bile durumu kurtarıyor, dahası sekme kapatırken yeniden boyutlandırmanın anında olmaması da kazayla istenmeyen sekmelerin kapatılmasını engelliyor. işte bu ve bunun gibi küçük özellikler Chrome’u çok daha çekici kılıyor.
 

Sekme düzenleme gibi seçenekler, senkronizasyon, arayüzde geliştirmeler… İçinde bulunduğumuz dönemde Chrome çığır açarken, Firefox arkadan koşturuyor gibi bir tablo çıkıyor ortaya.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here