Ana sayfa İnternet Chrome 14 hazır, İndirin!

Chrome 14 hazır, İndirin!

0

Google, Chrome’un 14. sürümünü de sonunda indirmeye sundu. İşte yenilikler…

Google, Chrome tarayıcısında bulunan 32 açığı giderdi ve tarayıcısının yeni sürümü Chrome 14’ü indirmeye sundu. özellikle Max OS X Lion kullanıcıları için pek çok yenilik getiren güncelleme, güvenlik düzenlemeleri de içeriyor. Lion kullanıcıları bundan böyle kaydırma çubuğunu Chrome”la kullanabilecek ve Ctrl+Shift+F”e basarak tam ekrana geçiş yapabilecekler.
 
 

Onarılan hatalar, yenilikler ve indirme bağlantısı

“Yüksek” dereceli açıklardan 6’sı, bir saldırı kodu enjekte edilmesine izin veren “use-after-free” açığı olarak değerlendirilmiş. “Orta” dereceli yedi bug ise bir takım yabancı dil karakteri setleriyle ortaya çıkarılan “out-of-bounds” açığı.

Chrome 14’e eklenen geliştiricilere özel yenilikler ise Web Audio API ve Chrome’un sandbox’unda C ve C++ kodu çalıştırmaya izin veren “native client”i içeriyor.
 

Chrome 14’ün Mac sürümündeki bir yenilik sayesinde ise kaydırma çubukları, sadece kaydırma sırasında görünür hale geliyor.
 

Chrome tarayıcınız kendi kendini 14. sürüme güncelleyecektir, ancak son sürümü kendiniz indirip yüklemek istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İndirin: Chrome 14

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here