Ana sayfa Donanım Chip teknolojisi ile televizyonda evrim

Chip teknolojisi ile televizyonda evrim

0

Toshiba üstün bir TV deneyimi yaşatacak yeni CEVO-Engine işlemcinin detaylarını açıklıyor
 

Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri yeni CEVO-Engine işlemcisini Avrupa ev eğlence sistemleri pazarını duyurdu. Toshiba”nın son teknoloji televizyonlarına güç katacak olan bu yeni multi-işlemci platform, yarı-iletkenlerdeki beceriler ile yazılımdaki gelişmelerin akılllı birleşimi sayesinde yaratıldı.

CEVO-Engine donanımlı cihazlar sıradışı görüntü kalitesi, güçlü 3D çözümleri ve zengin web deneyimi sunabiliyor. Toshiba”nın yeni ve öncü televizyonu 55ZL1 CEVO-Engine işlemcinin hesaplama gücünün avantajlarından faydalanarak pek çok rakipsiz uygulama sunacak ilk cihaz olarak karşımıza çıkıyor.
 

 

CEVO Engine işlemciye ek olarak, 55ZL1 modeli pek çok yeniliği daha barındırıyor:

Daha önce görülmemiş 512-kümeli yerel karartma çözümlü CEVO Engine ile çalışan parlak MEGA LED Panel sıra dışı görüntü kalitesini garantiliyor.

üstün bir televizyon üstün bir tasarımı da gerektiriyor. Bu nedenle Toshiba, “JACOB JENSEN DESIGN” ile işbirliği yaparak göz kamaştırıcı bir başyapıt yarattı. Böylece Toshiba ev eğlence sistemleri alanında teknoloji, kullanışlılık ve tasarım ile yeni bir çağ başlattığını müjdelemiş oldu.

 

 

CEVO-Engine 3D modunda üstün görüntü kalitesi ve etkileyici parlaklık sunuyor. 3D içeriği izlemek için gerekli olan aktif örtücü gözlüklerin bir miktar karartıcı özelliğine karşılık, “Akıllı 3D/Intelligent 3D” özelliği bir 3D sinyali tespit eder etmez otomatik olarak uygun parlaklığı ayarlıyor. Gözlük kullanımından dolayı renk kontrastı gibi değişen diğer görüntü parametreleri de “Akıllı 3D” tarafından telafi ediliyor.

Yan yana modunda, dijital TV yayınları düşük bant aralığı kullanabildiklerinden ve görüntüleri düşük çözünürlükte ilettiklerinden dolayı, örneğin Blu-ray 3D disklerde, 3D programlarının algılanan parlaklığı azalabiliyor. Her görüntüyü analiz eden ve karmaşık algoritmalar kullanarak eksik görüntü içeriğini hesaplayan teknoloji 3D Resolution+, bu etkileri telafi ediyor. Sonuç belirgin olarak daha parlak, daha detaylı FULL HD”ye yakın 3D televizyon deneyimi olarak karşımıza çıkıyor.

 

 

HbbTV ile Hibrid Hizmetler
Yeni Toshiba işlemci Hibrid geniş bant yayınları destekler. (HbbTV). Avrupa standartlarına göre, cihazlar eş zamanlı olarak hem yayınları, hem de ilgili web tabanlı içeriği TV ekranında gösterebilmektedirler. Ayrıca doğrudan TV üzerinden web tabanlı hizmetlere ulaşılabilmektedir.

Sıradışı görüntü kalitesi için yenilikler
Yine 55ZL1 modelinde, ilk kez hareketli görüntü iyileştirme özelliği Active Vision M400HD karşımıza çıkıyor. Active Vision M400HD, 400 Hz görüntü elde etmek için, CEVO-Engine işlemcinin hesaplama gücünü kullanarak, sinyaldeki alınan görüntülere 150 enterpolasyonlu görüntü ekleyen ve bunu arka ışıklandırma tarama ile birleştiren hibrid enterpolasyon tekniği anlamına geliyor. Sonuç: fark edilir oranda daha net hareketli görüntüler elde ediliyor.

55ZL1 modeli parlak ışıklı Mega LED panele sahip. Yenilikçi bölgesel karartma teknolojisi, arka ışıklandırmayı gösterilen içeriğe göre ayarlamak için 512 LED alanını ayrı ayrı harekete geçiriyor; böylece en yüksek kontrast ve en hassas siyah beyaz ölçek elde edilmiş oluyor.
JACOB JENSEN DESIGN işbirliğinde tasarlandı.

Yüksek teknolojiyi şaşkınlık yaratıcı bir tasarımla birleştirebilmek için Toshiba ödüllü Danimarkalı tasarım atölyesi JACOB JENSEN DESIGN ile işbirliği yapmaya karar verdi. Güçleri birleştiren taraflar yüksek kaliteli malzemeler ile modern ve zamanı geçmeyecek bir tasarım yarattılar.
 

Teknik özellikler için tıklayın.

 

 

Teknik özellikler
· Yeni CEVO-Engine işlemcili ilk model
· Full HD 16:9 LCD panel, Direkt LED arka ışıklandırmalı, 1920 x 1080 piksel
· 512 hücreli yerel karartma özellikli MEGA LED panel
· Active Vision M400 HD (400Hz)
· 3D FULL HD
· Dahili yüksek performanslı 2D”den 3D”ye dönüştürme özelliği, Akıllı 3D 3D Resolution+
· HbbTV desteği
· Entegre Toshiba Places portalı
· Ekran boyutu:
55ZL1: 140cm (55″)
· JACOB JENSEN DESIGN ile birlikte tasarlandı
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here