Ana sayfa Haber CES 2015″te Sony”nin yeni inovasyonları tanıtıldı

CES 2015″te Sony”nin yeni inovasyonları tanıtıldı

0

Sony, bu yıl piyasaya sürülecek yeni ürünlerini bugün Las Vegas’taki CES 2015 fuarında tanıttı. Sony standlarında tanıtılan 4K UHD teknolojiler, ses teknolojileri, SmartWear ürünler bu yıl piyasaya sürülecek ve Sony standında bulunan prototipler geliştirilmeye devam edilecek.

İlk olarak Sony’nin 4K TV’si olan BRAVIA 4K LCD TV’sine bakalım. 11 farklı modelle sahaya inecek olan BRAVIA 4K LCD, inceltilmiş formlarıyla ve yüksek çözünürlük uyumlu HD hoparlörleriyle sahiplerini bekliyor. 4K‘nın ne olduğunu zaten artık öğrenmiş haldeyiz, üreticiler artık bu teknolojiye ek teknolojiler geliştirerek 4K’nın oluşumunda katkı sağlamaya çalışıyorlar. Artık bu teknoloji, Android işletim sisteminden gücünü alıp Android kullanıcılarıyla kendisini tamamlıyor. 

 

Sony’nin, BRAVIA için geliştirdiği One-Flick Entertainment ara yüzü, zengin içeriklere sahip bir yazılım uygulaması. Bu içeriğe ulaşmak için dokunmatik yüzey üzerinden sezgisel çalıştırma ile farklı deneyimler yaşatmayı amaçlıyorlar.

4K demişken, Sony’nin Action Cam modeline de dikkat çekelim. Maceraperestlerin gözde cihazı aksiyon kamerası, 4K destekli ve geçmiş modellere nazaran daha kaliteli görüntüler çekme fırsatı veriyor. 

 

Tekrar hoşgeldin Walkman. Sony, yeni nesil Walkman’i ile yüksek çözünürlüklü ses konusunda kendisini geliştirmeye verdi. Sony’nin yeni ses teknolojisi yönündeki çalışmaları yeni Walkman‘de uygulandı ve kullanıcı ile buluşmayı bekliyor. Bu teknolojilerden biri olan LDAC codec yazımıyla, Bluetooth üzerinden eski ürünlere kıyasla daha kaliteli müziklere erişebilecekler.

Son olarak, Sony’nin giyilebilir teknoloji ürünleri de CES 2015 fuarına damga vurmayı başardı. Geçen yılın konsept ürünleri geliştirilerek bu yıla hazır hale getirildi ve sergilendi. Sony’nin yeni ürünleri arasında, gözlüklerden, saatlere, mikrofonlu kulaklık ve teknolojinin her formu bu yıl kullanıcılarla buluşacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here