Ana sayfa Donanım CES 2014: Sony 4K Handycam AX100E’yi tanıttı

CES 2014: Sony 4K Handycam AX100E’yi tanıttı

0

Sony“nin CES 2014“te tanıttığı 4K Handycam AX100E, bir önceki model FDR-AX1E“den yaklaşık %75 daha küçük ve neredeyse %66 daha hafif. Yeni AX100E video kamera, küçük gövdesi ile kolay kullanıma imkân verirken Sony teknolojisinin en iyi unsurlarını da içinde barındırıyor. Loş ışıkta dahi kusursuz 4K resim kalitesi sunan ürün, tek dokunuşta bağlantı için NFC ve görüntü aktarımı ile cep telefonundan uzaktan kumanda için Wi-Fi özelliğine sahip.
 

 

Sony“nin ilk kez dünyanın en önemli tüketici elektroniği fuarı olan CES 2014“te görücüye çıkardığı yeni 4K Handycam AX100E, özel anılarını mümkün olan en yüksek çözünürlük ile kaydederek 4K BRAVIA TV”lerinde izlemek isteyenler için ideal. FDR-AX1E“den yaklaşık %75 daha küçük ve neredeyse %66 daha hafif[1]olması ile tek elle rahat çekime izin veren AX100E”nin küçük gövdesi, Sony teknolojisinin en iyi unsurlarını barındıracak kadar da geniş alana sahip.
 

AX100E, 1.0-tip Exmor R CMOS sensör içeren ilk 4K Handycam olma özelliğini taşıyor. Normal tüketici video kameralarında bulunandan çok daha büyük olan bu sensör, Full HD“nin dört katı detaya sahip kusursuz 4K Ultra HD görüntüler (3840 x 2160 piksel) yakaladığı gibi harika arkaplan defocus efektleri elde edilmesini de mümkün kılıyor.
 

4K sensöre, Sony“nin canlı, sahici ve gerçeğine hiç olmadığı kadar yakın görüntüler elde etmek için alana özgü gürültü azaltma ve yeniden detay üretme teknolojisini kullanan ultra güçlü BIONZ X işlemcisi eşlik ediyor. Video kameranın gelişmiş Cinematone Gamma/Colour fonksiyonu ile birlikte, aşamalı 25p kayıt da çekimlerinize son derece sıcak ve zengin bir görünüm kazandırıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here