Ana sayfa İnternet CES 2014″de teknoloji şovu bugün başlıyor

CES 2014″de teknoloji şovu bugün başlıyor

0

Consumer Electronic Show 2014 (CES), bugün kapılarını açıyor. Rekor katılımcı ve ziyaretçi beklenen fuar 10 Ocak’ta sona erecek.
 

CES yetkilileri fuar öncesinde bu yıl piyasaya sürülecek ürünlerle ilgili bilgi verdi. CES 2014‘te tanıtılacak Ultra HD televizyon ekranlarının büyümeye devam edeceği belirtildi. 2014’te dünyada 2 milyonun üstünde cihazın piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yetenekleri artan televizyonların klasik düz olan tasarımlarının yerini ise kavisli ekranların almaya başladığı görülüyor. Ancak tüketici yeteneğe değil daha büyük ekrana daha az para ödemeye odaklanmış. Toshiba, ‘cloud’ yani bulut teknolojisinden daha çok yararlanan Ultra HD televizyonlara yoğunlaşırken, Samsung’un hareket sensörlü ekranlar konusunda yeni ürünler sergilemesi bekleniyor. Toshiba L9 serisi akıllı televizyonlarda çok çekirdekli işlemciyle Ultra HD yayın eksiğini gidermeye çalışıyor.
 

CES 2014, bugün kapılarını açıyor

Fuara bu yıl akıllı gözlük, saat, bileklik ve kolyelerin damga vurması bekleniyor. Akıllı telefon ekranlarındaki büyüme ise tersine dönüyor. Aynı performansı daha küçük boyutta veren LG G2 Mini ve Sony Xperia Z1 Mini’nin fuarda tanıtılması bekleniyor. Bu yıl sadece çift işletim sistemli değil hem tablet hem de dizsütü bilgisayar olarak kullanılacak modellerin sayısı da artıyor.

2014’te teknoloji dünyasının yeni trendleri şöyle: Video depoları: Video içeriklerinin miktarı katlanarak artıyor. Video kaydı yapan gözlük, top ve saatlerden sonra video konferans hizmeti veren çağrı merkezleri de video içeriğinin artışına katkı sağlamaya devam edecek.Her yer ekran: Ultra HD ekran satışları büyük hızla artıyor. Tüketciler daha büyük ekranlar için yeni televizyon alıyor.Sensörde atak: Küçülen ve pil ömrü uzayan sensörler yani akıllı algılayıcılar her sektörde kullanılmaya başlandı. Otomotiv, uçak ve perakende gibi sektörler büyük veri dağlarının şifresini çözmeye çalışacak.Eğlence ve konsol zamanı: Geçtiğimiz yıl tanıtılan XBOX One ve PlayStation 4 için geliştirmeler yapılacak. çift işletim sistemini destekleyen melez bilgisayarların sayısının 2014’te artacağı tahmin ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here