Ana sayfa Donanım CES 2013: NVIDIA”dan el konsolu “Project Shield”

CES 2013: NVIDIA”dan el konsolu “Project Shield”

0

NVIDIA, CES 2013’te bombalarını patlatıyor
 

CES 2013’ün başlamasıyla birlikte ünlü markalar da yeni ürünlerini ve projelerini tanıtmaya başladı. Bu konuda NVIDIA hızlı bir başlangıç yaptı. Tegra 4 ve Grid platformuyla birlikte Project Shield kod adlı el konsolunu da duyurdu.


 

Oyuncuların bir hayli dikkatini çekecek olan Android el konsolu, donanımsal özellikleri ile ilgi uyandırıyor. 1280×720 çözünürlüğünde 5 inçlik ekrana sahip olan cihaz gücünü NVIDIA’nın yeni sistem çipi Tegra 4’ten alıyor. Tegra 4’ün dört çekirdekli Cortex-A15 işlemcisi ve 72 çekirdekli GeForce GPU’sunu bulundurduğunu belirtelim. HDMI ile rahatlıkla TV’ye bağlanan Project Shield, 4K çözünürlüğe destek veriyor.

NVIDIA konsoldaki bazı oyunları da açıkladı. Bu açıklamaya göre Hack’n Slash türündeki Blood Sword: Sword of Ruin, Real Boxing, Burn Zombie Burn, Rochard, ARMA Tactics ve bir tane de PC oyunu Project Shield’deki yerini alacak. Xbox 360’ın Gamepad’ine benzer tasarıma sahip olan cihaz 5-10 saatlik pil ömrü sunacak. Fiyatı açıklanmayan konsol 2013’ün ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here