Ana sayfa Donanım CES 2013: Lenovo, Helix ve Horizon ile oyunun kurallarını değiştiriyor!

CES 2013: Lenovo, Helix ve Horizon ile oyunun kurallarını değiştiriyor!

0

Las Vegas”taki dünyanın en büyük teknoloji şovu CES”te Masa Bilgisayarı başta olmak üzere en yeni modellerini sergileyen Lenovo, mobil oyunun kurallarını yeniden tanımlıyor…

Dünyanın en büyük PC üreticilerinden Lenovo CES fuarında, dönüştürülebilir (convertible) serisinin en yeni ürünleri ve Windows 8 işletim sistemli dokunmatik ürünleriyle göz dolduruyor.

Bu yıl 20.yaşını kutlayan ThinkPad ailesinin yeni üyesi “ThinkPad Helix”, fuarın hiç kuşku yok ki en gözde ürünlerinden biri. Ekranı çıkarılıp tablet olarak da kullanılabilen ve tasarımıyla profesyonellerin ihtiyacını karşılamaya yönelik üretilen Helix, dört farklı kullanıcı modu sunarak tüketicilere gerçek anlamda mobil özgürlük ve çeşitliliği aynı anda sağlıyor.
 

Lenovo”nun fuarda öne çıkan ürünü “IdeaCentre Horizon Tablet PC”. Pazardaki en geniş ekrana sahip ilk “kişilerarası bilgisayar” olan Horizon, çoklu kullanıcı özelliği ve dokunmatik desteğiyle ev kullanıcılarının yanı sıra, oyun tutkunları ve profesyonelleri de hedefliyor.
Bir masa bilgisayarı olan Horizon, herhangi bir zemin üzerine düz olarak yatırılabiliyor. Böylece iki ya da daha fazla kişinin, ekranı aynı anda kullanmaları mümkün olurken, interaktif oyunlar da çok sayıda oyuncu tarafından dokunmatik olarak oynanabiliyor. Horizon, Windows 8 ve dokunmatik fonksiyonu sayesinde, Electronic Arts ve Ubisoft gibi firmalardan özel oyunları, kullanıcıların hiç görmedikleri ve deneyimlemedikleri bir biçimde sunuyor.

 

Horizon aynı zamanda, 27 inç”lik güçlü bir masaüstü bilgisayara da dönüşebiliyor. Bu genişlikte bir ekranın sunabileceği inanılmaz çoklu kullanıcılı eğlence deneyimlerini açığa çıkaran ürün aynı zamanda, Lenovo”nun gelecekteki “masa bilgisayarı” alanındaki iddiasını da ortaya koyuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here