Ana sayfa Donanım CES 2010’da Lenovo Çıkarması!

CES 2010’da Lenovo Çıkarması!

0

Lenovo yepyeni ürünleriyle CES 2010″nda iddiasını ortaya koyuyor.

Las Vegas’ta 7-10 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan Consumer Electronics Show’da Lenovo, birbirinden çarpıcı ürünleriyle yer alıyor.

Dünyanın 4. büyük bilgisayar üreticisi Lenovo, fuarda geleceğe yön veren vizyonunu masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar ve hepsi bir arada bilgisayar modellerinin arasına Smartbook ve Hybridbook ürünlerini ekleyerek ortaya koyuyor.

Lenovo”nun kurumsal ürün ailesi olan Think grubunda Edge, X100e, T410, T410s, T510, W510 modelleri ve tüketiciye yönelik ürünlerden Idea ürün grubundan A300, K320, S10-3, S10-3t, Y460, Y560, C310, Skylight ve U1 modelleri yer alıyor.

 

 

Sektörün ilk ARM tabanlı smartbook”u SKYLIGHT!

Lenovo’nun gelecek vizyonunun önemli bir parçası olarak görücüye çıkan Skylight adlı Smartbook, Qualcomm’un Snapdragon™ platformun üzerinde ARM işlemcisini kullanıyor. İnce ve çarpıcı tasarımıyla dikkatleri üzerine toplayan Lenovo Skylight, akıllı telefon ve Netbook yapısını birleştirerek yeni bir konsept yaratıyor.

Skylight, 10,1 inç büyüklüğündeki LCD ekranı, istiridye kapaklı tasarımıyla ve 1 kilonun altında olmasıyla ufak bir çantaya bile rahatlıkla sığabiliyor. 10 saati aşan pil ömrü, seyahat edenlerin ya da tam gün şarj aleti taşımadan çalışmak isteyenler için büyük bir avantaj sağlıyor.

Wi-Fi ve 3G bağlantısı ile İnternet bağlantısı kuran Skylight ile Gmail’i kontrol etmek, Facebook’tan arkadaşlarınızı takip etmek ya da YouTube’daki yeni videoları seyredebilmek gibi işler çocuk oyuncağı… özel arayüzüyle toplam 18 farklı Web aracı sunan Skylight, 20 GB büyüklüğünde dahili, 2 GB büyüklüğünde online depolama alanı sunuyor.

IdeaPad U1: Dünyanın ilk Hybrid dizüstü bilgisayarı!

Idea serisine eklenen bir diğer ürün ise dünyanın ilk hibrit dizüstü bilgisayarı olma özelliğini taşıyor. IdeaPad U1 Hybrid, tek PC’de iki cihazı bir araya getiriyor.

11,6 inç büyüklüğünde ekranı istenildiğinde dizüstü sistemden ayrı olarak kullanılabiliyor. Kolayca kasadan ayrılabilen LCD ekran, MultiTouch teknolojisi ile dokunmatik olarak kullanılabiliyor. Aynı bataryayı ve 3G kablosuz bağlantısını paylaşan ekran, yerine takıldığında verileri anında eşleştiriyor. U1 Hybrid, eğlence ve işi bir araya getirerek tüketicilere benzersiz bir çözüm sunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here