Ana sayfa Donanım CEs 2009″a Sony damgası

CEs 2009″a Sony damgası

0

Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2009 Las Vegas”da düzenlendi

Altmış yılı aşkın bir süredir, işlevselliği ve tasarımıyla ön plana çıkan görsel, işitsel ve bilgi teknolojileri ürünleri ile her zaman yenilikçi fikirlerin arayışı içinde olan Sony, Las Vegas”da düzenlenen CES 2009″da (Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı) tüketici elektroniği alanına yön verecek yeni ürünlerini tanıttı.

Sony”nin fuarda tanıttığı, yepyeni teknolojik özelliklere sahip Cyber-shot W ve S serisi dijital fotoğraf makineleri, yeni Handycam serisi ve “S-Frame” dijital fotoğraf çerçeveleri serileri ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.
 

Güzel anlarınızı Sony ile değerlendirin

Cyber-shot W Serisinin en yeni iki üyesi; W220 ve W210, kullanıcılarına,  inanılmaz görüntüler yakalama konusunda ne kadar başarılı olduklarını kanıtlıyorlar. 
12.1 efektif megapiksel süper yüksek çözünürlüğe sahip W220 ve W210, 4x optik zoom özelliği ve yüksek kaliteli Carl Zeiss lensi sayesinde cisimleri daha yakından görüntülemeye olanak tanıyor. Her iki modelde de ayrıca SteadyShot Görüntü Sabitleyici (W220: Optik Görüntü Sabitleyici) özelliği bulunuyor. Maksimum ISO 3200 yüksek hassasiyet ile birlikte bu özellik, tripod olmadan çekilen görüntülerde daha net fotoğraflar elde etmek için fotoğraf makinesinin sallantısını azaltıyor.
 
Fotoğraf çekmenin keyfini zenginleştiren Gülümseme Deklanşörü (Smile Shutter) mutlu anların kaçırılmamasını sağlıyor. Bu özellik, Yüz Tanıma Teknolojisi ile birlikte kullanılıyor. Her iki modelde de zorlu koşullarda rahat çekimler yapmayı sağlayan Akıllı Sahne Tanıma özelliği bulunuyor. Yeni Cyber-shot W220 ve W210, çekilen fotoğrafların keyfini 2,7inç”lik LCD ekranları ile arttırıyor. Modeller ayrıca müzikli HD slayt gösterileri yapmak için BRAVIA™ LCD TV”ye bağlanabiliyor.

Sony, geliştirdiği yeni X ve V serisi “S-Frame” dijital fotoğraf çerçeveleri ile yaşamın en güzel anlarını fotoğraflayarak ölümsüzleştiren ve çektiği fotoğrafları sevdikleriyle paylaşmayı seven fotoğraf tutkunlarının fotoğrafçılık deneyimine keyif katmaya devam ediyor. 7inç”ten 10inç”e kadar farklı ekran boyutu seçenekleri ve şimdiye kadarki en iyi HD görüntüleme kalitesini sunan yeni seriler ek olarak kolay kullanım özellikleri ve son derece şık tasarımlarıyla da ön plana çıkıyor.
 

2GB’lık bellekleri ile 2 MP çözünürlüklü 4.000 adede kadar fotoğrafı saklayabilen X serisi çerçevelerin üst modellerinde Super Photo LCD panel bulunuyor. Yeni geliştirilen Super Photo LCD, son derece doğal, yüksek kontrastlı ve ayrıntı dolu görüntüler sunuyor. Ayrıca “Jet black” özelliği sayesinde parlak görüntüleme koşulları altında bile fotoğraflar en iyi şekilde görülebiliyor. Yeni çalar saat özelliği güne en sevdiğiniz fotoğraflarınızla başlamanıza imkan sağlıyor. Yeni modeller ayrıca otomatik ışık azaltma özelliği sayesinde oda aydınlatmasının seviyesi düştüğünde panel parlaklığını azaltıyor. Ayrıca otomatik açma kapama özelliği sayesinde çerçeveler istediğiniz saat aralığında açılıp kapanabiliyor.  Yeni modeller bu özellikler sayesinde enerji tasarrufu sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here