Ana sayfa Mobil Cepten ücretsiz görüşmeye az kaldı

Cepten ücretsiz görüşmeye az kaldı

0

Nokia ve Skype ortaklığı fatura ödemeyi tarihe karıştıracak

Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia ile internet şirketi Skype”ın yaptıkları ortaklık anlaşması ile cep telefonlarından sınırısız ve ücretsiz görüşme devrini başlatıyor.

Dünya genelinde 580 milyondan fazla kayıtlı üyesi bulunan internet telefon şirketi Skype, mobil cihazlar açısından büyük önem taşıyan ilk ortaklığını Nokia ile imzaladı. Nokia”nın Symbian işletim sistemiyle işleyen akıllı telefonlarına Skype yüklenebilecek.  Skype, Symbian için “Skype for Symbian” adını verdiği özel bir versiyon çıkardı.

“Skype for Symbian” programı, Nokia”nın mobil uygulamalar platformu Ovi Store”dan ücretsiz olarak indiriliyor. “Skype for Symbian”, Symbian işletim sisteminin son sürümü olan 1,0″ı kullanan her Nokia telefona yüklenebiliyor. WiFi veya GPRS, EDGE ve 3G gibi mobil veri bağlantıları üzerinden internet erişimi sağlayan Nokia akıllı telefonları, Skype”a bağlanabilecek. Böylece, Skype eklentisi yüklenen Nokia telefonlarıyla dünyanın herhangi bir yerindeki Skype kullanıcılarına ücretsiz ve sınırsız sürede “Skype”tan-Skype”a” aramaları yapabilecek.

Skype ayrıca  Samsung, LG ve Motorola gibi üreticilerle de bu tarz bir ortaklık için görüşmelerini sürdürüyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here