Ana sayfa Mobil Cepte ‘Made in Turkey’

Cepte ‘Made in Turkey’

0

Türk yapımı cep telefonları geliyor.

ülkemizde açılacak olan General Mobile”ın fabrikasında DST 500 adında yeni bir cep telefonu üretilecek. Yıllar sonra ülkemizde üretilecek cep telefonu olan DST 500″ün üretimine başlandı.

Bildiğiniz gibi ülkemizde cep telefonu hayranlığı had safhada. Yılda 40 milyon cep telefonunun satıldığını göz önüne alırsak, General Mobile çatısı altındaki Gençcell”in bu adımı oldukça doğru gözüküyor. DST 500 için yerli malı dedik fakat açıklamakta fayda var, bu telefonun tamamı ülkemizde üretilmeyecek. Yazılım ve montaj olarak Türk yapımı olacak üründe “Made in Turkey” yazacak.
 

Genaral Mobile”ın ülkemizde üretilecek yeni modeli DST 500, General Mobile”ın birçok telefonu gibi çift sim kart seçeneğine sahip. 98 gram ağırlığında olan DST 500″ün piyasada bulunan telefonlardan aşağıya kalır yanı bulunmuyor. Wap, GPRS, java, Bluetooth gibi bağlantı özellikleri bulunan yerli malı telefonda ayrıca Fm radyonun ve TV desteği de bulunuyor. TV izlemek için biraz küçük de olsa 2.4 inçlik bir ekranı bulunuyor. Ayrıca TV izlemek için sabit durmak da gerekmiyor. 1.3 MP kamera, artırılabilir hafıza ve 2 yıl garanti cihaz için diğer önemli özellikler.
 

General Mobile DST 500″ün fiyatının 300 Lira civarında olacağı açıklandı. Ayrıca komşu ülkelere de ithal edilecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here