Ana sayfa İnternet Cep”ten internete bağlanma oranı hızla yükseliyor

Cep”ten internete bağlanma oranı hızla yükseliyor

0

12 milyon gencin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları açıklandı. çarpıcı sonuçlar arasında 12-25 yaş arası gençlerin yüzde 72″si hemen her gün internete giriyor…

IAB (Interactive Advertising Bureau) Türkiye”nin, 12 Milyon gencin katılımını kapsayan İnternet ölçümleme Araştırması”na göre, araştırmaya katılan gençlerin % 61″i evden, % 50″si cep telefonundan, %10″u internet kafelerden, % 7″si ise okuldan internete bağlanıyor. Araştırma”da katılımcıların internete bağlanma sıklıklarına bakıldığında, % 72″si haftada birkaç kez ve her gün Internet”e girerken, % 28″i haftada birkaç kezden az internete giriyor.
 

 

cep internet

Gazeteler, %39 oranında internetten takip ediliyor

Gençler İnternet üzerinden birçok mecrayı ayna anda tüketebildiği gibi birçok ortamı da internetten takip ediyor. Araştırmaya göre, 12-25 yaş arasındaki grubun %45″i internetten diğer mecraları da takip ediyor. % 39″u gazeteleri Internet”ten takip ediyor, % 27″si İnternet”te oyun oynuyor, % 16″sı müzik ve radyoyu internetten dinliyor ve % 14″ü ise TV”yi Internet”ten izliyor. Ayrıca % 56″sı E- posta ile haberleşmeyi sosyal ağlar veya anlık mesajlarla gerçekleştiriyor. Sosyal medyayı 7,055,491 genç aktif olarak kullanırken, 6,787,797 milyon kişi sosyal medyayı arkadaşlarıyla haberleşme aracı için kullanıyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here