Ana sayfa İnternet Cep telefonunuz kredi kartı oluyor

Cep telefonunuz kredi kartı oluyor

0

2023 yılında alışverişlerde nakit ödeme tarihe karışacak

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Sertaç özinal, NCF sistemi ile cep telefonu ile ödeme yapılabileceğini belirterek, ”2023 yılında alışverişlerde nakit ödeme tarihe karışacak” dedi.

Sertaç özinal, Maslak Sheraton Oteli’nde EduPlus ve TAKTX tarafından düzenlenen ”Marketing Power Conference For The World Of Finance” zirvesinin dördüncüsünde, bu yıl ilk kez takdim edilen ”Onur ödülü”ne layık görüldü.

Türkiye’nin geliştirdiği teknolojiler, ulaştığı kredi kartı, banka kartı, POS, ATM adetleri ve cirosu ile, bugün kartlı ödeme sistemlerinde Avrupa’nın en büyük pazarlarından biri olduğunu vurgulayan özinal, son 20 yılda sektör cirosunun yüzde 435 bin büyüdüğünü, 2023 yılında alışverişlerde nakit ödemenin tarihe karışacağını söyledi. Avrupa’da ilk temassız kredi kartı uygulamasının Türkiye’de başladığını anımsatan ve temassız kartların bir adım sonrasının NFC teknolojisi olacağını belirten özinal, yakın alan iletişimi anlamına gelen bu teknoloji ile ulaşımdan, alışveriş kampanyalarına kadar farklı birçok konuda yenilikler yaşanacağını ifade etti.

NFC ile ulaşımdan alışveriş kampanyalarına kadar farklı birçok konuda yenilikler yaşanacağını ifade eden özinal, “Cep telefonlarımız ile hangi alışveriş merkezinde ne oranda indirim olduğunu, bu alışverişin kazandıracağı puan ve promosyon bilgilerini öğrenebileceğiz. NFC ile ödeme sistemlerinde mobil dönem başlayacak, ödemelerimizi bile cep telefonu ile yapabileceğiz.” diye konuştu.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here