Ana sayfa Mobil Cep telefonlarına çift çekirdekli işlemci

Cep telefonlarına çift çekirdekli işlemci

0

Qualcomm Snapdragon serisinin yeni üyesinin duyurdu.

Cep telefonları ve cep bilgisayarı için işlemciler üreten Qualcomm bu alanda dünyanın en büyüklerinden. Yeni ortaya çıkan Smartbook pazarının ve Nexus one”ın da işlemci olarak Snapdragon” u seçmesi Qualcomm için 2010 yılının başarılı bir yıl olacağının sinyallerini verdi.
 
HTC”nin HD2 modelinde kullanılan 1GHz”lik işlemcisi ile cep telefonlarını adeta ayrı bir yere taşıyan Qualcomm gelecek yıl işi daha da ilerlere taşımak için harekete geçti. CES fuarında iki yeni işlemcisini tanıtan Qualcomm bu işlemcileri 2010″un sonunda piyasaya sürmeyi planlıyor.
 

 

 

Qualcomm Snapdragon 8X50A 45nm teknolojisiyle üretilmiş ve 1.3 GHz saat hızına sahip. önümüzdeki ay geliştiricilere örnek olarak sunulması beklenen ürünün 2010 yılının sonuna yetiştirilmesi bekleniyor.

Dual-core Snapdragon 8X72 ise isminden de anlaşılacağı gibi çift çekirdeğe sahip. 1.5 GHz saat hızında çalışan iki çekirdeği bulunan işlemci söylentilere göre 1080p HD görüntü desteği sunacak. 8X72″nin 2010 yılı bitmeden piyasada olacağı belirtiliyor. Qualcomm”un yüksek performans sunması beklenen bu işlemcisini hem cep telefonları hem de smartbook”larda görebileceğiz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here