Cenevre Otomobil Fuarı 2017'den dikkat çekenler

Fuarda, ilk kez bu yıl 100’den fazla yeni otomobil modeli tanıtıldı Bu modellerden bazıları

Volvo XC60

Cenevre Otomobil Fuarı'nda Volvo'nun büyük gösterisi, tamamen yeni ve ikinci nesil XC60 SUV'a dayanıyordu, şirketin SUV serisinde büyük XC90'ın altında yer alan yeni beş kişilik 4x4. Platformunu ve stilini büyük kardeşiyle paylaşıyor ancak Volvo, XC60'a bir takım özel karakterlerde kazandırmış ve onu daha küçük ölçekli bir XC90 olarak sunmaya istekli.

Range Rover Velar

Range Rover, şirketin Evoque ve Range Rover Sport arasındaki lüks sınıfta gördüğü ufak bir boşluğu dolduran yeni orta boy giriş modeli olan Velar'ı tanıttı. Şirket, Land Rover markalı Discovery ve Discovery Sport'u da, kabaca aynı segmentte konumlandırıyor. Halbuki Disco modelleri, görünüşte aktif, engebeli arazi koşullarına, pazarın aile dilimine odaklanmış durumda. Velar'ın Range Rover etiketi ise spektrumun üst ucuna daha yakın, zerafeti, inceliği, yol performansı ve biniş kalitesi öne çıkıyor.

 

Citroen C-Aircross Concept

Citroen C-Aircross Concept, C3 Picasso'nun MPV'den SUV'a kaymış hali, model 2017'nin sonlarında satışa sunulacak. Klasik bir şekilde insan taşımak için tasarlanmış araçlar artık son buluyor, Citroen C3 Picasso, MPV'den SUV'a geçen en son model olacak gibi görünüyor. Tam adı Citroen C-Aircross Concept olan model, 2017 Cenevre Motor Fuarı'nda sergilendi.

Ford Fiesta

Ford, yeni Fiesta'nın dört kapılı ve iki kapılı hatchback tarzlarını sergiledi. Şu anki dört kapılı hatchback ile karşılaştırıldığında, yeni versiyon 0,2 inçlik bir aks mesafesi fazlalığı, 0,4 inç daha geniş arka tekerlek arası mesafe ve 1,2 inç daha geniş ön tekerlek arası mesafe ile ile biraz daha büyük. Tasarım, arka tarafta daha geniş ve daha düşük duruş ve daha atletik çizgileri öne çıkarıyor.

Fiat 500 Sessantesimo

Fiat 500, 60 yıllık bir geçmişe sahip. Sessantesimo’nun sınırlı sayıdaki bu özel sürümü, 500’ün bilinen tarihini kutlamak amacıyla çıkarılıyor. Sadece bir 500C konvertibl olarak hazır bulunan  Sessantesimo, iki renkli olarak karşımıza çıktı – alt gövde beyaz, üst kapak ve sütunlar ise pastel fildişi.  Motor kaputuna bir krom parça takılmışken kanat aynaları da kromlanmış.

Renault Captur

Renault, 2017 Cenevre Motor Fuarında yeni Captur'u daha üst düzey teknik özellikleri ve yenilenmiş stili ile sergiledi. Yeni modelin içi daha lüksleşmiş ve yenilenmiş. Daha yeni R-Link bilgi eğlence sisteminin yanı sıra yeni bir Signature S seçenek seviyesi de eklenmiş.

Etiketler: bmw renault peugeot range-rover mercedes ford citroen
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam