Ana sayfa Haber Cenevre Otomobil Fuarı 2017″den dikkat çekenler

Cenevre Otomobil Fuarı 2017″den dikkat çekenler

0

Avrupa”nın en büyük otomobil fuarı olan Cenevre Otomobil Fuarı bu yıl da Mart ayında gündem oluşturdu. 30 ülkeden 180 kadar markanın katıldığı fuarın tarihinde ilk kez bu yıl 100″den fazla yeni otomobil modeli tanıtıldı, toplam 900″den fazla model sergilendi. Spor ve lüks modellerin ilgi çektiği fuardan sizin için ilginç modelleri derledik.

BMW 5 Series Touring

BMW 5 Serisi Touring, şu an sadece Avrupa pazarına sunulması planlanan bir model. 5 serisinin geri kalanında olduğu gibi 5 Series Touring, aracın toplam ağırlığını azaltan tamamen yeni bir şasinin ürünü ve 5 Serisinin lüks cazibesini daha da güçlendiren tümüyle yeni bir teknoloji paketini içeriyor.

Dört farklı motor ve iki itiş-çekiş sistemi (RWD ve AWD) ile sunulan 5 Serisi Touring, 2.0 litrelik dört silindirli gaz motoru ile 252 beygir gücü ve 258 lb-ft’lik tork, 3.0 litrelik altı silindirli gaz motoru ile 340 beygir gücü ve 332 lb-ft tork, 2.0 litre ve 3.0 litrelik dizel motorlar ile sırasıyla 190 beygir gücü / 295 lb-ft ve 265 beygir gücü / 457 lb-ft tork üretiyor.

 

Volvo XC60

Cenevre Otomobil Fuarı’nda Volvo’nun büyük gösterisi, tamamen yeni ve ikinci nesil XC60 SUV’a dayanıyordu, şirketin SUV serisinde büyük XC90’ın altında yer alan yeni beş kişilik 4×4. Platformunu ve stilini büyük kardeşiyle paylaşıyor ancak Volvo, XC60’a bir takım özel karakterlerde kazandırmış ve onu daha küçük ölçekli bir XC90 olarak sunmaya istekli.

Range Rover Velar

Range Rover, şirketin Evoque ve Range Rover Sport arasındaki lüks sınıfta gördüğü ufak bir boşluğu dolduran yeni orta boy giriş modeli olan Velar’ı tanıttı. Şirket, Land Rover markalı Discovery ve Discovery Sport’u da, kabaca aynı segmentte konumlandırıyor. Halbuki Disco modelleri, görünüşte aktif, engebeli arazi koşullarına, pazarın aile dilimine odaklanmış durumda. Velar’ın Range Rover etiketi ise spektrumun üst ucuna daha yakın, zerafeti, inceliği, yol performansı ve biniş kalitesi öne çıkıyor.

 

Citroen C-Aircross Concept

Citroen C-Aircross Concept, C3 Picasso’nun MPV’den SUV’a kaymış hali, model 2017’nin sonlarında satışa sunulacak. Klasik bir şekilde insan taşımak için tasarlanmış araçlar artık son buluyor, Citroen C3 Picasso, MPV’den SUV’a geçen en son model olacak gibi görünüyor. Tam adı Citroen C-Aircross Concept olan model, 2017 Cenevre Motor Fuarı’nda sergilendi.

Ford Fiesta

Ford, yeni Fiesta’nın dört kapılı ve iki kapılı hatchback tarzlarını sergiledi. Şu anki dört kapılı hatchback ile karşılaştırıldığında, yeni versiyon 0,2 inçlik bir aks mesafesi fazlalığı, 0,4 inç daha geniş arka tekerlek arası mesafe ve 1,2 inç daha geniş ön tekerlek arası mesafe ile ile biraz daha büyük. Tasarım, arka tarafta daha geniş ve daha düşük duruş ve daha atletik çizgileri öne çıkarıyor.

Fiat 500 Sessantesimo

Fiat 500, 60 yıllık bir geçmişe sahip. Sessantesimo”nun sınırlı sayıdaki bu özel sürümü, 500″ün bilinen tarihini kutlamak amacıyla çıkarılıyor. Sadece bir 500C konvertibl olarak hazır bulunan  Sessantesimo, iki renkli olarak karşımıza çıktı – alt gövde beyaz, üst kapak ve sütunlar ise pastel fildişi.  Motor kaputuna bir krom parça takılmışken kanat aynaları da kromlanmış.

Renault Captur

Renault, 2017 Cenevre Motor Fuarında yeni Captur’u daha üst düzey teknik özellikleri ve yenilenmiş stili ile sergiledi. Yeni modelin içi daha lüksleşmiş ve yenilenmiş. Daha yeni R-Link bilgi eğlence sisteminin yanı sıra yeni bir Signature S seçenek seviyesi de eklenmiş.

 

Honda Civic Type R

Honda, modelin yaz aylarında Avrupa’daki lansmanının öncesinde yeni bir Civic Type R’yi 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda açıkladı. Yeni otomobil, yüksek performanslı hatchback’ler geliştirmedeki Honda’nın mirasına dayanıyor ve segmentin dinamik saflığın nihai ifadesini yansıtıyor.

Lexus LS 500h

Lexus”un yeni amiral gemisi sedan”ının tam hibrit bir sürümü olan 2018 model Lexus LS 500h, Cenevre Motor Fuarında tanıtıldı. Model, Lexus”un lüks sedan modelini nasıl yeniden tasarladığını, cesur tasarımı, gelişmiş performansı ve ileriye dönük düşünen müşterilerin hayal gücünü yakalamak için özel bir cazibeyi nasıl sunduğunun bir göstergesi niteliğinde.
 

Hyundai FE Fuel Cell Concept

Hyundai, hidrojen deneyimini 2017 Cenevre Motor Fuarı’nda sergileyerek, hidrojenle çalışan araçlarının geleceğini gösteren FE (Future Eco) Fuel Cell Concept”i ortaya koydu. Cesur görünümlü SUV konsepti, sadece hafif değil aynı zamanda daha az yakıt tüketen çok gelişmiş donanımla şu an ix35 Yakıt Pilini (belirli pazarlardaki Tucson Yakıt Hücresi) destekleyen teknolojiye dayanıyor. Sonuç olarak Hyundai, yeni FE Yakıt Pili konseptinin yakıt ikmali yapmadan önce yaklaşık 800 km gidebilecek kadar bir hidrojene sahip olduğunu söylüyor.

Bentley EXP 12 Speed 6e Concept

Bentley, zengin bir elektrik konseptini sergileyerek, elektrikli lüks segmente öncülük etme niyetini sergilemek açısından Cenevre”deki fuar fırsatını  iyi değerlendirdi. Tamamen elektrikli modeli, Bentley EXP 12 Speed 6e Concept olarak adlandıran İngiliz markası, gelecekteki Bentley”in dış ve iç tasarımının gideceği yönü de gösterdi.

 

Mercedes 2018 E-Class Cabriolet

Mercedes-Benz, Cenevre Otomobil Fuarı’nda kamuoyuna E-Serisi ailesinin en yeni üyesini – 2018 E Sınıfı Cabrio’yu açıkladı. Selefi ile karşılaştırıldığında, yeni nesil Mercedes E-Serisi Cabrio boyut olarak büyüdü. Yeni model, 4826 mm daha uzun ve 1859 mm’de daha geniş. Zemin yerden yüksekliği sadece 0,6 inç daha düşükken, eski versiyondan daha yüksek görünüyor. Tasarım ile ilgili olarak, 2018 Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet, isteğe bağlı LED Akıllı Işık Sistemi, yumuşak  çizgileri ve yeni LED farlarıyla zarif görünüyor.

Volkswagen Arteon

Volkswagen, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Arteon’u tanıttı ve onu Passat’ın üzerinde bir konuma yerleştirdi. Arteon, VW’nin Modular Transverse Matrix”i(MQB) üzerine kurulmuş. Motor, çapraz olarak monte ediliyor ve dolayısıyla platform adını burdan alıyor. Arteon harika görünümlü bir sedan, bu konuda hiç şüphe yok. ön uç keskin ve geniş radyatör ızgarasıyla birleştiğinde arabaya şık bir görünüm kazandırıyor. Farlar ve DRL’ler LED’den üretilmiş ve standart donanımlar.

Peugeot Instinct

Peugeot, 300 hp”lik hibrit bir şarj edilebilir motora sahip, otonom konseptte kalburüstü bir model olan Instinct”i sundu. Peugeot, bu yıl 87’inci Cenevre Otomobil Fuarı’nda bir sansasyon yarattı. Aslan markası, şaşırtıcı ve kalburüstü bir konsepte sahipti: Instinct Concept. Model, uyumlu ve güçlü çizgilerinin arkasında, teknolojilerin hazinesini gizliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here