Ana sayfa Donanım Çektiğiniz fotoğrafları anında internete yükleyen hafıza kartı

Çektiğiniz fotoğrafları anında internete yükleyen hafıza kartı

0

Her ne kadar artık fotoğraf çekme ihtiyacımızı akıllı telefonlarımız karşılasa da, “şeylerin interneti” modasına su ısıtıcıları bile uyarken, fotoğraf makinelerinin internetsiz kalması düşünülemezdi… Bu yıl satılan fotoğraf makinelerinin %46″sı, internete bağlanabilen ve çektiğimiz fotoğrafları anında sosyal medyada, bulut servislerde paylaşabilen modellerden oluştu… Ancak bir de internetsiz eski modeller var. Onlar için de çare bulundu; fotoğraf makinesi internete bağlanamazsa hafıza kartı bağlanır. Eyefi tarafından üretilen kablosuz internet erişimli SD hafıza kartları, yani kısaca Eye-Fi“lar kablosuz internet aracılığıyla çektiğiniz fotoğrafları kendi bulut sistemine yüklüyor ve daha sonra buradan erişmenizi sağlıyor. üstelik Eye-Fi sahibi olmak, diğer bulut servislerine abonelik ücreti ödemekten daha ekonomik. 8 GB fiziki kapasitesi olan bir Eye-Fi hafıza kartı, aynı zamanda limitsiz bulut depolama hakkıyla 49 dolara satılırken, Flickr 1 TB alanı 50 dolara, Dropbox ise 100 GB alanı 100 dolara satıyor.

Eye-Fi kartı aldıktan sonra ilk yapmanız gereken, iOS ya da Android uygulamasını indirmek ve kartınızdaki seri numarasını uygulamaya yazmak. Daha sonra bu arayüz sayesinde, önce akıllı telefon ya da tabletinizi, kartın takılı olduğu fotoğraf makinesiyle kablosuz olarak birbirine bağlıyorsunuz. Böylece ev ya da ofisinizdeki kablosuz ağlara fotoğraf makinenizin de bağlanabilmesi için şifre vs. ayarlarını buradan yapabiliyorsunuz.

Daha sonra geriye fotoğraf çekmek kalıyor. Fotoğraflarınız isterseniz doğrudan kablosuz internet ile Eye-Fi bulut servisine, isterseniz ise telefon ya da tabletinize gönderiliyor. Böylece her seferinde hafıza kartını çıkarıp başka cihaza takmak ya da kablo bağlamakla uğraşmanıza gerek kalmıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here