Ana sayfa Donanım Çekin, yansıtın! Sony HDR-PJ740VE

Çekin, yansıtın! Sony HDR-PJ740VE

0

Sıradışı bir şekilde, video kamera ile kaydettiğiniz tüm görüntüleri saniyeler içerisinde duvara yansıtmayı mümkün kılan sony hdr-pj740ve, sizi de çok şaşırtacak!

Sony HDR-PJ740VE
Eğer pratik ve hızlı bir video kamera arıyorsanız, piyasada onlarca handy-cam kategorisinde ürün bulabilirsiniz. Fakat mevcut handy-cam”ler arasında sizi şaşırtacak derecede yeni özellikler ve kaliteli çözümler sunan bir kamera arıyorsanız, işte o zaman bizden sizlere ilaç gibi gelecek bir cihaz önerisi: Sony HDR-PJ740VE. Sony”nin yeni kamerası HDR-PJ740VE ile gerçek anlamda video kamera dünyasına farklı bir soluk geliyor. çektiğiniz görüntüleri saniyeler içerisinde dahili projektörü üzerinden duvara yansıtabileceğiniz bu kamera, birçok açıdan bizleri kendisine hayran bıraktı.
 
Sony HDR-PJ740VE
Test merkezimize geldiği ilk andan itibaren ilgi odağımız olan kamera, inceleme aşamasında da oldukça keyifli videoların ortaya çıkmasına sebep oldu. Cihazı kavramak çok kolay. üzerindeki tuşlar ise son derece doğru yerleştirilmiş ve aradığınız menüye kolayca ulaşabileceğiniz şekilde konumlandırılmış. Bünyesinde onlarca farklı ve önemli özelliğin barındığı bu tür cihazlarda cihazın yönetimi her zaman zor bir iş olmuştur. Fakat Sony, gerek teknoloji dünyasındaki deneyimiyle gerek kullanıcı dostu tasarım anlayışıyla mevzubahis ürününde bu türden bir zorlukla karşılaşmamızı engellemiş durumda. Sony HDR-PJ740VE için diyebilecek çok fazla şey var. Kamera, Exmor R görüntü sensörü sayesinde düşük ışık koşullarında nispeten daha iyi sonuçlar almamızı sağlıyor. Bu da, özellikle değişken ışık koşullarında video çekim yapma durumunda kalan kullanıcıların başlarının ağrımamasını sağlıyor.

 

Cihaz içerisinde 32 GB”lık dahili depolama alanı bulunuyor. Bu alan, 11 saate yakın video çekim yapabilmeyi mümkün kılıyor. Tabii ki bu 11 saatlik kaydın tamamı Full HD olamıyor. Fakat Full HD çekimde de saatlerce çekim yapabiliyorsunuz. 10x optik yakınlaştırma barındıran 26 mm”lik geniş açı lens, video çekimleri haricinde fotoğraf karesi elde etme konusunda da geniş kadraj seçeneği sunuyor. Cihazın maksimum çözünürlük değeri bir handy-cam için oldukça yüksek. özellikle fotoğraf karesi alırken bu değer sizi fazlasıyla tatmin ediyor. Zira Sony HDR-PJ740VE ile 24.1 megapiksel fotoğraf çekebilmek mümkün. 7,5 cm/3 LCD ekrana sahip video kamera, ayrıca dahili GPS modülü barındırıyor. Bu sayede çektiğiniz kayıtları coğrafik konumları ile etiketlemek mümkün. Gelelim Sony HDR-PJ740VE”nin video kayıt performansına. Sony HDR-PJ740VE tıpkı diğer Full HD video kameralar gibi oldukça yüksek kalitede bir video kayıt performansı sunuyor. Fakat bir farkla. Sony HDR-PJ740VE, saniyede 50 kare, yani 50 fps”de 1080p kayıt yapabiliyor. Bu da gözün algılayacağından çok daha ötede bir akıcılıkta video kayıt imkanı tanıyor. Elektronik vizör ayarı sayesinde kameranın diyaframını açabilir, pozlama ölçümlerini değiştirebilirsiniz. Bunun için kameranın lensinin hemen yanında yer alan manüel ayar çubğunu hareket ettirmeniz yeterli.
 

Gelelim Sony HDR-PJ740VE”nin en önemli özelliklerinden birisine, dahili projektörüne. 20 lümenin üzerinde ışık çıkışına sahip olan bu projektör, yansıtılan duvarda 640×360 çözünürlükte görüntü sunuyor. Yani projektörle yansıttığınız görüntünün kalitesi sizi korkutmasın. Video kaydını bilgisayara aktardığınızda Full HD kalitesini sonuna kadar hissedeceksiniz. 1500:1 kontrast oranı, bu türden minik bir projektör için fazlasıyla tatmin edici. Sony HDR-PJ740VE”nin projektörü ile 100 dakikaya kadar görüntü sunumu yapabilmek mümkün.

Fiyat: 3500 TL
Genel Puan: 94
Kullanım: 5
Tasarım: 4
Performans: 5

Artıları:
• Projektör desteği
• Ses kalitesi

Eksileri:
• Fiyatı

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here