Ana sayfa İnternet CeBIT Bilişim Zirvesi tam not aldı

CeBIT Bilişim Zirvesi tam not aldı

0

Avrasya”nın bir numaralı bilişim, teknoloji ve iletişim platformu CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT sinerji zirvesi bilişim dünyasını buluşturdu

Katılımcısı ve ziyaretçisiyle sektörün kalbi”CeBIT BİLİŞİM EURASIA” da attı !
 

6-9 Ekim 2011 tarihleri arasında, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi”nde gerçekleştirilen, Avrasya”nın bir numaralı Bilişim, Teknoloji ve İletişim Platformu CeBIT Bilişim Eurasia, sponsor, katılımcı ve ziyaretçilerden tam not alarak dün sona erdi. 4 gün boyunca iş dünyası ve bilişim sektörü profesyonellerine, sektöründeki en etkin platformu yarattı.
 

• 4 gün boyunca 121.349 ziyaretçi
• 1000 kişilik Anadolu VIP heyeti
• 17 ülkeden 1078 Fuar Katılımcısı ve Zirve Sponsoru Firma
• 2220 kişi Sinerji Zirvesi”ne kayıt yaptırdı.
• Sinerji Zirvesi”nde 95 adet forum, panel ve konferans dinlendi. Katılım 4000″in üzerinde gerçekleşti.
• 15.242 m2 alanda gerçekleşti.

4 gün boyunca bilişim sektörünün kalbinin attığı CeBIT Bilişim Eurasia”ya, 1078 firma katılarak ürün ve hizmetlerini sergiledi. 121.349 ziyaretçinin katıldığı CeBIT Bilişim Eurasia ve eş zamanlı düzenlenen CeBIT Sinerji Zirvesi, 6 Ekim 2011 Perşembe günü üst düzey Protokol ve 6 Bakandan oluşan Heyet ile gerçekleştirildi.

 

 


Fuarın açılışı 6 bakanın katılımı ile gerçekleşti!

6 Ekim 2011 Perşembe günü saat 11.00″de açılan CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Sinerji Zirvesi”ni, T.C. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, T.C. çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Azerbaycan İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Ali Abbasov, K.K.T.C. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Nahcivan özerk Cumhuriyeti İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Rövşan Mammadov, K.K.T.C. Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun ve T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu” nun katılımıyla gerçekleşti.
 

Daha önce hiç olmadığı kadar bakan ve üst düzey protokol eşliğinde gerçekleşen açılış sonrasında fuarı değerlendiren; Hifas A.Ş. Genel Müdürü Alexander Kühnel; CeBIT Bilişim Eurasia 2011″in çok ses getirerek, hem firma hem ziyaretçiler açısından başarılı sonuçlar elde ettiğini belirtti. CeBIT Sinerji Zirvesi”ni, CeBIT Bilişim Eurasia ile aynı çatı altında, eş zamanlı olarak düzenlemenin son derece doğru bir karar olduğunu vurgulayan Kühnel, bunun bu yılki fuarın başarısındaki en önemli anahtar olduğunu ve gelecek yıllarda da devam edeceğini belirtti.
 

Açılış töreninde yaptığı konuşmada, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, “Türkiye artık bir geçiş ülkesi. Tarihe bakın, asırlarca doğudan batıya, kuzeyden güneye yolların buluştuğu ülkemiz iletişimde de üç kıtayı bir birine bağlıyor.” diyerek, geniş bant internet erişiminin bütün dünyada son 10 senede 800 kat artarken Türkiye’de 7 bin 777 kat arttığını açıkladı.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here