Ana sayfa Haber Casper’ın 2010 beklentileri

Casper’ın 2010 beklentileri

0

Türkiye pazarının önemli firmalarından Casper’ın 2010 değerelendirmeleri.

Casper 2009″da global marka olma yolunda önemli hamleler gerçekleştirdi. 2010 yılında yarım milyon, 2013″te ise 1 milyon adetlik satış rakamına ulaşmayı amaçlayan Casper, bu hedefleri doğrultusunda Aidata”yı bünyesine kattı. Casper, Aidata ile beraber daha geniş satış ağına ulaşmayı hedefliyor.
Casper yönetim kurulu başkanı Altan Aras FakılıTürkiye IT pazarına bakıldığında 2009 yılının ilk çeyreğinde pazarın küçüleceği beklentisi ile firmaların planlamalarını kısması nedeni ile ilk çeyrekte piyasada ürün sıkıntısı yaşandığını belirtti. PC pazarı sonraki 6 aylık dönemde yürürlükte olan KDV indiriminin de etkisiyle yüzde 3 büyüdü. Casper, 341 bin 562 adetlik satış rakamına ulaşarak, yüzde 26,5″lik büyüme gerçekleştirdi.

2013 yılında 1 milyon adetlik satış hedefleri olduğunu belirten Casper CEO”su Charlotte A. Lamprecht, 2010 yılı için yarım milyon adet satış rakamına ulaşmayı amaçladıklarını açıkladı. 2010 yılı hedeflerinin yalnızca Türkiye pazarı ile sınırlı olmadığını söyleyen Charlotte A. Lamprecht,”2009 yılı sonunda bizi heyecanlandıran bir takım gelişmeler oldu. Azerbaycan, Nahçivan, Gürcistan ve Bosna-Hersek gibi komşu ülkelere ihracata başladık. 2010 yılında bu ülkelerin yanı sıra Ortadoğu, Afrika ve Balkan ülkelerine de girmeyi hedefliyoruz” dedi.

Lamprecht, 2009″da analistlerin yüzde 10 küçülmesini bekledikleri pazarın yüzde 3 büyüdüğünü ileterek yüzde 13″lük bir sapma olduğunu kaydetti. Araştırma şirketlerinin 2010 yılı tahminlerini 4 defa revize ederek Dünya PC pazarında yüzde 12″lik bir büyüme beklentisinde olduklarını da belirten Charlotte A. Lamprecht, Türkiye pazarının ise yüzde 18 büyüyeceğini tahmin ettiklerini söyledi.

2010 yılında piyasaya sürülecek ürünlerde kullanılacak olan teknolojilerden de bahseden Lamprecht, iki ayrı anti-hırsız sistemini açıkladı. Bunlardan ilki kısa süreliğine bilgisayarınızın başından kalktığınızda bilgisayarın başka biri tarafından yerinden kaldırılınca devreye giren alarm sistemi. İkinci sistem ise sahibini tanıyan klavye sistemi olacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here