Ana sayfa Haber Casio WSD-F30: Dayanıklı ve Kullanışlı Akıllı Saat

Casio WSD-F30: Dayanıklı ve Kullanışlı Akıllı Saat

0

Casio, IFA 2018′de WSD-F30 saatini tanıttı. Bu ürün Pro Trek Smart Outdoor Watch ailesinin yeni üyesi oldu. Bu ürün ve seri, daha dayanıklı ve daha uzun pil ömrü için baştan aşağı tasarlanmış bir proje.

Casio akıllı saat sektörüne Smart Outdoor Watch WSD-F10 ile 2016 yılında girmişti. Bu dev akıllı saatin asıl amacı yürüyüşler ve dağcılık gibi alanlarda kullanılmaktı. Sonra bu ünvanı 2017 yılında WSD-F20 devraldı ve bu saatte yenilik olarak GPS entegrasyonu ve çevrimdışı haritalar bulunuyordu.

WSD-F30 tüm bu güzel özelliklere sahip. Ayrıca yeni tasarımı ile daha kullanıcı dostu oluyor. 3,9 mm çerçevesi ile WSD-F20’den daha ince bir yapısı oluyor. Şirket bu telefona siyah beyaz ekran katmanını da eklemiş. WSD-F30 sadece saati değil, sensörleri sayesinde atmosfer basıncını, yüksekliğinizi gösteriyor tıpkı önceki modeller gibi.

Eğer bu tarz bir saati alacak aktivitelerde bulunuyorsanız pil ömrü çok önemlidir. Pil ömrü geliştirilen yeni algoritması sayesinde bir buçuk günden üç güne çıkartıldı. Bunu da “Extend Mode” ile yapabiliyorsunuz. Fakat bu modun standart kullanımla bir kaç farkı var. Bu farklar çevrimdışı haritalara ve sensör bilgilere erişimin sınırlandırılmasıyla oluşuyor. Pil ömrü daha da uzatılabiliyor. Bu, “monochrome modu” ile mümkün. Fakat bu modda sadece zamanı ve sensör verilerini sınırlı olarak görebiliyorsunuz. Casio’nun bir akıllı telefondan bağımsız olması, tek başına bir cihazın yeniliklere kavuşmasını daha mümkün kılıyor. Ayrıca tüm modelleri gibi son derece dayanıklı, ekstrem koşulların saati de oluyor.

Mavi, turuncu ve siyah renklerde geleceği bilinen WSD-F30’un ne çıkış tarihi ne de fiyatlandırılması belli değil. Yine de sıkı koşullarda çalışıyorsanız veya dağcılık seviyorsanız bu saati bekleyin derim.


Aracı: Chaim Gartenberg / The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here