Casio, G'z EYE aksiyon kameraları serisinin ilk ürününü tanıttı!

Aksiyon kameralar sayesinde ulaşılması ve çekim yapılması güç yerler artık her zaman görünür oldu.

Casio GZE-1 Aksiyon Kamera

G'z EYE adlı aksiyon kameraları serisini başlatan saat üreticisi Casio, serinin ilk ürünü GZE-1'i tanıttı. Kamera, elemental koşullara yüksek dayanımıyla öne çıkıyor.

Firmanın G-Shock serisi saatlerine oldukça benzeyen kamera, tipik GoPro kameraların zırhlanmış versiyonu diyebiliriz. Gövdesi toz, şok, su ve düşük basınca dayanıklı olan kamera, en zor koşullarda bile görüntülemeye imkan sağlıyor. 50m derinlikte suyun altında çalışabilen kamera, -10 santigrat derecelik sıcaklık değerlerinde de sorun yaşamıyor. G-Shock serisi saatlere benzerliği ise benzer silindirik zırh tasarımından kamerada yerini alıyor. 

Kameranın spesifikasyonlarına bakacak olursak, GZE-1'in 1/2,3 inçlik BSI CMOS sensörü, 6,9MP çözünürlüğe sahip. 6MP'lik fotoğraflar çekebilen cihaz, 1080p 30 fps normal video kaydı ya da ağır çekim için 368p çözünürlükte 240 fps ya da 720p çözünürlükte 120 fps kesintisiz video alabilme gücüne sahip. Kamera, 13mm'lik f/2.8 geniş açılı lense sahip. Cihazda yer alan Bluetooth ile uzaktan kontrol edilebilen kamera, şuan Japonya'da satışta ve fiyatı da yaklaşık olarak 410 dolar. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam