Ana sayfa Donanım Casio Exilim Z85

Casio Exilim Z85

0

Şık tasarım ve yüksek performansı birleştiren Z85 ile fotoğraf çekmenin tadına varacaksınız

Casio Exilim Z85

Bu ayki inceleme sayfalarımızın ilk konuğu, Casio”nun şık ve ince tasarımlı Exilim serisinin yeni modellerinden EX-Z85. 9.1 MP efektif çözünürlüğü bulunan Z85, zarif ve şık bir tasarım ile yüksek performansı birleştirmeyi başarmış bir kamera. Exilim serisinin bu modeli alternatif birçok renge sahip. Gümüş, siyah, parlak pembe, pembe, mavi, yeşil, kahverengi ve turuncu olmak üzere sekiz farklı gövde rengi seçeneği bulunan Z85, ince ve ergonomik yapısıyla beğenimizi kazandı. Yüksek performansı kompakt gövde boyutlarında sunan Z85, 89.7mm genişliğe, 51.7mm yüksekliğe ve 19mm kalınlığa sahip.

Casio Exilim Z85″i diğer kameralardan ayıran farklı özellikleri bulunuyor. Bunlardan bir tanesi kullanıcıların, LCD ekranda görüntülenen dikdörtgen şeklindeki standart odaklama çerçevesini kalp veya kelebek şeklinde değiştirebilmeleri. Böylece netleme işlemi doğru bir şekilde tamamlandığında ortaya net bir kalp şekli çıkmış oluyor. Kullanıcılar, odaklama çerçevesi ve menü rengini kendi beğenilerine göre diledikleri gibi değiştirebiliyor, kameranın menüsünde siyah, çikolata, tarçın, gül, gökyüzü mavisi ve zeytin yeşili renk seçeneklerinden biri tercih edilebiliyor. 

Yüz Tanıma (Face Recognition) fonksiyonu sayesinde fotoğraf karesinde on kişiye kadar yüz tespiti yapabiliyor ve pozlama ile netleme değerlerinin en iyi görüntü kalitesini verecek şekilde otomatik olarak ayarlanmasını sağlıyor. Z85″in 2.6inç (6.6cm) büyüklüğündeki LCD ekranı yüksek görüş sağlayan yapısı ile çekim ve izleme işlemlerini kolaylaştırıyor.

Casio Exilim Z85

Casio EX-Z85 kameranın bulanıklık tespit özelliği sayesinde elinizin titremesinden kaynaklanan sarsıntılar nedeniyle oluşacak bulanıklık etkisi minimum seviyeye indiriliyor. Cihaz aynı zamanda kaydırma(panning) modunda bulanıklık ortadan kalktığında veya fotoğraf karesindeki insan yüzlerinden birinde gülümseme tespit ettiğinde otomatik olarak deklanşörü çalıştırıyor ve çekimi gerçekleştiriyor. Buna ek olarak bir insan yüzü fotoğraf karesini tam olarak kapladığında da otomatik çekim yapılarak kendi kendine portre çekim işlemi de son derece kolay ve pratik bir hale getirilmiş.

Z85″de 30 farklı çekim modu bulunuyor. Kolay çekim modunda da tercihler flaş, self-timer ve görüntü boyutuna indirgenerek fotoğraf çekim işlemlerinin sade ve basit bir yapıda gerçekleştirilmesine olanak tanınmış.

Geniş görüntü formatında sesli video kaydı da yapabilen Casio Exilim Zoom EX Z85 ile H.263 video formatında yüksek görüntü kalitesinde ve sıkıştırma formatında sesli video görüntüler kaydedilebiliyor. Kameradaki kayıt düğmesine basıldığında 16:9 geniş formatta video kaydedilebiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here