Ana sayfa Donanım Casio Exilim Z100

Casio Exilim Z100

0

Küçük kasada 10.1 MP çözünürlük

Casio Exilim Z100
Exilim serisinin çiceği burnunda üyesi Z100 bu ay inceleme konuklarımızdan. Cihazın kutusunu açıp makineyi elimize alır almaz bizi şaşırtan cihazın boyutları oldu. Bu kadar küçük bir makine beklemezken, 10.1 MP ibaresi de beğenimizi artırdı.
Exilim serisinin bu modeli alternatif birçok renge sahip, bize konuk olan model ise mor renkte. Tasarımın sadeliği cihazın boyutları mor renk ile birleşince ortaya gözleri okşayıcı bir görüntü çıkıyor.

Z100″de gözümüze çarpan bir diğer yenilik ise geliştirilmiş objektif yapısı oldu. Bu yeni yapı geniş açı ve tele yetenekleriyle fotoğraf çekerken kullanıcıların özgürlüğünü daha da artırıyor. Super Clear LCD ekrana sahip Z100, Casio klasiklerinden Auto Best Shot çekim modu ile çekim ayarlarında vakit harcamayı engelleyerek otomatik ayarları kullanıyor.
 

Casio Exilim Z100
Kamerada bulunan Auto Shutter modu sayesinde kullanıcılar fotoğraf karesindeki bir gülümseme ve tokalaşma gibi anları kaçırmıyorlar. Bu gibi durumlarda Auto Shutter modu tercih edildiğinde, cihaz çekim için en uygun anı otomatik olarak tespit ediyor. Ayrıca Casio Z100 dijital kamera ile sadece tek bir butona dokunarak anında video kayıt moduna geçmek mümkün. Video kayıtlarında AAC ses formatını kullanan cihaz böylece çekilen görüntülerin Apple”ın ipod cihazlarında oynatılabilmesini sağlıyor. 10.1 megapiksel yüksek resim çözünürlüğüne sahip olan Z100, Exilim serisindeki bir ilk olan 4x optik zum objektifi ile 28mm geniş açı fotoğraf çekimine olanak tanıyor. Casio Z100 dijital fotoğraf makinesi 28-112 mm objektife sahip. Objektifin yakın açı çekim değeri geniş mekanları ve nesneleri yakından çekerken son derece yarar sağlıyor. Casio Exilim EX Z100 kamera son derece kompakt ve ince bir gövde yapısına sahip olmakla beraber yeni geliştirilmiş 1/2.3 inç CCD görüntü algılayıcısı sayesinde yüksek çözünürlükte görüntü kalitesinde taviz vermiyor.

Mevcut duruma en uygun çekim ayarlarını otomatik olarak gerçekleştiren cihaz gülümseme gibi tepkileri de otomatik olarak algılayarak kullanıcıya çekim işlemlerinde yardımcı oluyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here