Ana sayfa Donanım Casio Exilim EX-S10

Casio Exilim EX-S10

0

Minik boyutların ardına gizlenen profesyonel özellikler

Casio Exilim EX-S10
Bu ayki inceleme sayfalarımızın ilk konuğu, Casio”nun şık ve ince tasarımlı Exilim serisinin en yeni modeli EX-S10. 10.1 efektif çözünürlüğe sahip EX-S10, ince hatları, yüksek çözünürlüğü ve üstün performansı ile “Exilim Zoom” serisinin en güçlü ve iddialı modellerinden biri. Kameranın paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş gövdesi kırmızı, mavi, gümüş ve siyah olmak üzere toplam dört renk seçeneğine sahip. Elimize kolayca oturan yapısı sayesinde rahat bir kullanıma sahip olan S10, pil hariç 113g ağırlığında. 94.2×54.6×15 mm”lik ufak boyutları ile en ince kompakt makineler arasında yerini alan S10, zarif görünümünü profesyonel özellikleri ile tamamlıyor. Mümkün olduğunca kompakt boyutlarda tasarlanarak hoş bir görünüm kazandırılmış olan S10, yüksek çözünürlüklü 1/2.3 inç boyutlarındaki CCD görüntü algılayıcısı ve geniş görüş açısı sunan, parlak, 230.160 piksel Super Clear LCD ekranı ile de dikkat çekiyor.

S10, küçük boyutlarının yanı sıra, 10.1 megapixel çözünürlüğü, 3X optik zoom özelliği ve farklı hafıza kartlarının desteklemesi ile dijital fotoğraf makineleri arasında farklı bir alternatif. Kamerada bulunan Auto Shutter modu sayesinde kullanıcılar fotoğraf karesindeki bir gülümseme ve tokalaşma gibi anları kaçırmıyorlar. Bu gibi durumlarda Auto Shutter modu tercih edildiğinde, cihaz çekim için en uygun anı otomatik olarak tespit ediyor. Kamera bünyesindeki bulanıklık önleme teknolojisi fotoğraf çeken kullanıcının çekim esnasında el hareketi ve titremesini otomatik olarak tespit ederek çekimi hareket durduğu anda gerçekleştiriyor. Böylece hareketten kaynaklanan bulanık fotoğrafların önüne geçilmiş oluyor. Cihaz aynı zamanda gülümsemeleri de tespit ederek portre fotoğraflarının daha doğru anlarda ve daha hoş kareler çeklinde elde edilmesine olanak tanıyor. Yüz tanıma sistemi ise, daha önceden kaydettiğiniz kişilerin yüzlerini diğerlerinden ayırt ederek odaklama otomatik olarak bu kişilere yapabiliyor. Türkçe menüye sahip S10″da “En iyi çekim” adı altında 36 farklı mod bulunuyor. Bu modlar içinde ses kayıt ve youtube çekim modları da var. “Kendi Kendine Portre” modunu seçtiğinizde ise S10 görüntünüzün kadrajı doldurmasını bekliyor ve görüntünüz kadrajı doldurduğunda otomatik olarak fotoğrafınızı çekiyor. H.264 video standardını destekleyen Casio Exilim EX S10 dijital kamera sadece tek bir butona dokunulduğunda video kayıt moduna otomatik olarak geçiyor.
 

Casio Exilim EX-S10
Video kayıtlarında AAC ses formatını kullanan cihaz böylece çekilen görüntülerin Apple”ın iPod cihazlarında oynatılabilmesini de sağlıyor. Yaklaşık 280 fotoğraflık pil ömrü bulunan S10, ayrıca, 36–108mm (35mm eşdeğeri) odak aralığı, 2.7 inç süper net ekranı, SDHC, SD, MMC ve MMC Plus hafıza kartları desteği ile fotoğraf çekerken her türlü ihtiyacınızı karşılayacak ve beğeninizi kazanacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here