Ana sayfa Donanım Casio Exilim Ex-F1

Casio Exilim Ex-F1

0

Saniyede 60 kare fotoğraf çekme özelliği ile göz kamaştırıyor

Casio Exilim Ex-F1
Casio”nun dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan CeBIT”ten önce Türkiye”de tanıttığı yeni dijital fotoğraf makinesi Casio Ex-F1, bu ayın iddialı inceleme konuklarından. Saniyede 60 kare fotoğraf çekme özelliği ile inceleme sayfalarımızın en hızlı konuklarından olan Casio Ex-F1, Formula 1 araçlarını bile en net şekilde fotoğraflayabileceğiniz iddiası ile yola çıkmıştı. Ex-F1, test etmemiz için bize ulaştığında Türkiye de 2008 Türkiye Grand Prix”sinde Formula1 pilotlarına ev sahipliği yapıyordu. Bu sayede biz de Casio Ex-F1″i test edebileceğimiz en uygun mekanda, 2008 Türkiye F1 Grand Prix”si sıralama turlarında test etme imkanı bulduk.

Casio Ex-F1, üstün özelliklerinden önce görünüm itibarı ile de bir D-SLR havası veriyor. Geniş çaplı lensi, sağlam ve ergonomik yapısı, kolayca kavrayabilmeniz için tasarlanmış tutma gribi, 2.8 inç boyutunda LCD ekranı, kolay kullanım için doğru konumlandırılmış mod kadranı, kontrol halkası ve kontrol düğmeleri F1″in ilk olarak gözümüze çarpan ve beğenimizi kazanan özellikleri.

F1″in profesyonel makineleri aratmayacak özellikleri de var. Yeni Casio Exilim Ex-F1 dijital fotoğraf makinesinde yüksek hıza sahip yeni bir CMOS görüntü algılayıcı ve yüksek hız sağlayan LSI görüntü işlemci bulunuyor. Tasarımcılar 6.0 MP çözünürlük ve 12x optik zum konularını hallettikten sonra daha önce duyulmamış bir sürate sahip seri çekim hızına odaklandılar. Fotoğrafseverler cihazın ultra hızdaki seri fotoğraf çekimi ve video kayıt özelliklerini kullanarak çok kısa anları çok zengin detaylarla fotoğraflayabilecekler. özellikle spor ve doğa fotoğrafçıları, F1″in 6 megapixel görüntü kalitesi, saniyede 60 kare fotoğraf çekme hızı ve sensör hareketli görüntü sabitleme özelliklerinden oldukça memnun kalacaklar.

Seri çekim modunda saniyedeki kare sayısı 1 ile 60 arasında ayarlanabiliyor. Bu seri çekim hızı sadece deklanşöre basarak çekim anında ulaşılmıyor. Cihaz aynı zamanda Prerecord olarak adlandırılan bir işleve de sahip. Bu sayede deklanşöre basma anından önce de bu seri çekim hızında fotoğraf çekmek mümkün.
Kullanıcı deklanşöre dokunmaya başladıktan sonra çekim aşaması için tam olarak basmasına gerek kalmadan fotoğraflar kameranın tampon belleğine saniyede 60 kare hızda kaydediliyor. Böylece kullanıcı çekmeyi düşündüğü kare için deklanşöre basmakta geç kalsa dahi daha önceden çekilmiş olan bu görüntülerden yararlanabiliyor ve hiçbir anı kaçırmıyor.

Casio Ex-F1, Full-HD (1920 x 1080 piksel) görüntü kaydı yapabilme özelliğine de sahip. ürün, saniyede 60 kare hızında Full-HD çözünürlükte görüntü kaydı yapabiliyor. üstelik çekilen görüntüler HDMI kablosu ile doğrudan televizyona aktarılabiliyor. Youtube modu ile portre, manzara, çocuk gibi 26 hazır çekim modu bulunan F1 ile RAW formatında çekim yapmanız da mümkün.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here