Ana sayfa Haber Cardhop rehberinizdekilerle iletişimi müthiş kolaylaştırıyor

Cardhop rehberinizdekilerle iletişimi müthiş kolaylaştırıyor

0

“Fantastical” adlı popüler takvim uygulamasının arkasındaki firma “Flexibits”, macOS işletim sitemi için uyarladığı yeni uygulamasını bugün yayınlıyor. Cardhop, herkesin kullandığı verimliliği sağlamaya yönelik uygulamalara getirilen yeni bir atılım. Firma bu sefer “Rehber” uygulamasını geliştirmeye çalışmış. Mac App Store”dan 19.99$”a indirebileceğiniz uygulamayı 14.99$”lık tanıtım fiyatıyla alabilirsiniz.

Kullananların bildirdiğine göre Cardhop, rehber yönetimi alanına taze soluk kazandırıyor. Yüzlerce insanın bulunduğu bir rehberiniz varsa ve her hafta onlarca kişiyle görüşüyorsanız, Cardhop ihtiyaç duyacağınız her şeyi bulmanızı, yeni kişiler ve bilgiler eklemenizi çok daha kolaylaştırıyor. Uygulama bu haliyle bir çok açıdan rehber veri tabanı kullanımı noktasında “Spotlight” gibi işlev görüyor.

Cardhop, macOS için geliştirilmiş bir menü çubuğu uygulaması. Yani, bir çok insan üst çubukta bulunan simgeye tıklayarak etkileşim kuracak. Aynı zamanda klavye kısa yolu oluşturarak da açabileceğiniz uygulamanın simgesini, ana ekrana sabitleyebiliyorsunuz.

Cardhop ile etkileşim kurmanın temel yolunun arama alanı olduğu, farkına varacağınız ilk şey olacak. Uygulamayı açtığınızda yazmaya başlamak için hazır hale geliyorsunuz. Cardhop, varsayılan olarak o gün doğum günü olanları ve en son görüşülenleri de listeliyor. Kişi rehberiniz içerisinde aşağıya doğru kaydırma da yapabiliyorsunuz ama, arama yapabildiğiniz için buna gerek kalmıyor.

Tabii isim ya da soy isim yazdığınız zaman ilgili kişiyi bulabiliyorsunuz. Fakat, arama çubuğunda saklı olan birkaç özellik daha var. Aynı zamanda isimden sonra programın bir eylemi gerçekleştirmesini istiyorsanız, ilgili kelimeyi de yazabiliyorsunuz. örneğin, eğer arama çubuğuna “Hakan”ı ara” yazarsanız, Cardhop, Hakan adlı kişi sık kullanılanlar listenizde bulunduğu için onu aramasını istediğinizi anlıyor. Enter”a bastığınız zaman iPhone”unuzla Bluetooth üzerinden ya da Mac”te FaceTime uygulaması ve Wi-Fi aramaları üzerinden görüşme başlatıyorsunuz.

Cardhop aynı zamanda iMessage, Skype, Telegram, FaceTime, FaceTime Audio, eposta gibi uygulamaları da destekliyor. Her kişi için atadığınız ilgili kısa yolu istediğiniz gibi biçimlendirebiliyorsunuz.

Benzer olarak yeni bilgi eklemek de sık kullanılan bir şeydir. Rehberinizdeki kullanıcılarla ilgili çok sayıda bilgi girişi yapabiliyorsunuz. örneğin “Hakan”ın iş telefonu 3434-34345, doğum günü 3/95” yazarsanız, uygulama yeni bir giriş açıyor ya da eğer mevcutsa, var olan girişe yazdığınız şeyleri ilgili alanlara doğru şekilde ayrı ayrı giriyor.

iCloud ya da Exchange hesabınızı Rehber uygulamanıza eklediyseniz, aynı kişileri Cardhop”ta da bulacaksınız. Cardhop”ta bu bilgileri düzenlenirken, uygulama aynı veri tabanını kullanıyor. Bu nedenle yapacağınız her düzenleme, aynı zamanda iPhone ve diğer cihazlarınızda da güncelleniyor.

Cardhop, tıpkı Fantastical gibi iyi tasarlanmış, sıra dışı bir uygulama. Kullananlar oldukça memnunlar. özellikle yoğun görüşmeler gerçekleştiren kişiler için kesinlikle ideal. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here