Ana sayfa Haber Capcom tarafından Resident Evil serisinin satış rakamları paylaşıldı!

Capcom tarafından Resident Evil serisinin satış rakamları paylaşıldı!

0

ünlü Japon video oyun geliştiricisi ve dağıtıcısı Capcom, 2017 senesi için son çeyrek ve yıl sonu verilerini açıkladı. Açıklanan satış rakamları neticesinde Capcom oyunlarının, bazı yönlerden başarılı olmalarında rağmen hedeften uzak olduğu görülüyor. 2017 senesinin Capcom adına önemli yapımlarından Resident Evil 7 de, azımsanamayacak satış rakamlarına rağmen, şirketin koyduğu toplam satış hedefinin oldukça uzağında kaldığını söyleyebiliriz. Ayrıca korku türündeki serinin diğer oyunlarına ait, satış rakamları da açıklanan değerler arasında.

Köklü video oyun firması Capcom tarafından açıklanan verilere göre Resident Evil 7, dünya çapında 4.8 milyon adet satış rakamı elde etti. Bir başka yönden bakıldığında 2017 senesinin dördüncü çeyreğinde serinin son oyunu, yaklaşık olarak 700 bin adet daha satış yaptı. Serinin son oyunu için Japon firması, ömür boyu 10 milyon adet satış rakamını hedeflemişti. Gelen verilere ışığında, son çeyrekte satılan rakamlar ve oyunun giderek güncelliğini kaybettiğini düşünürsek, hedefe yaklaşması biraz zor gibi görünüyor.

Ayrıca ünlü korku serisinin piyasaya çıkan diğer tüm oyunlarının da satış rakamları açıklandı. Veriler ışığında satışların değişken bir grafik izlediği görülüyor. İlk Resident Evil oyunu 5.08 milyon adet satmışken, serinin ikinci oyunu 5.77 milyon adet, üçüncü oyun 3.5 milyon adet, dördüncü oyun 7 milyon adet, beşinci oyun 10.6 milyon adet, altıncı oyun 8.4 milyon adetlik satış rakamları yakalamış durumda. Bu ana oyunlar hesaba katıldığında son oyunun, serinin diğer oyunlarına göre oldukça düşük bir rakamda kaldığı söylenebilir.

Firmanın güçlü olduğu dövüş türüne ait yapımlarda da yüzünün güldüğü pek söylenemez. Street Fighter V ve Marvel vs. Capcom: Infinite son çeyrekte toplamda 100 bin adet sattığı açıklandı. Bakalım köklü firma, Monster Hunter World ile hedeflerine ulaşabilecek mi, göreceğiz. Bu arada, yukarıda belirttiğimiz gibi ünlü korku oyunu serisinin diğer oyunlarına dair toplam satış rakamlarını da paylaştı. Dileyen okurlarımız, serinin hangi oyununun daha çok sattığını merak ediyorsa, listeyi inceleyebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here